Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa odsłona Rock Band powstaje na PS4 i Xbox One - raport

Reaktywacja zespołu?

Nowa odsłona Rock Band powstaje na konsole PlayStation 4 i Xbox One - informuje serwis Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło.

Doniesienia wydaje się potwierdzać ostatnie wskrzeszenie Rock Band 3, które otrzymało nowe piosenki w DLC, po 21 miesiącach bez żadnych dodatków.

Później wydano jeszcze dwa kolejne utwory: „Rize of the Fenix” od Tenacious D oraz „Back to the Shack” zespołu Weezer. Ich tytuły sugerują powrót i odrodzenie.

Co więcej, w styczniu Harmonix zachęcało graczy do wypełnienia ankiety, w której zadawano pytania na temat przyszłości serii.

„Nie mamy nic do ogłoszenia, ale setki tysięcy użytkowników nadal aktywnie gra każdego miesiąca w Rock Band” - komentuje studio Harmonix w oświadczeniu dla Eurogamera. „Oddanie naszych fanów pokazuje, że rock jeszcze nie umarł, a my zawsze przyznawaliśmy, że chcielibyśmy powrócić do serii w odpowiednim momencie.”

Bloomberg dodaje, że jeszcze w 2008 roku rytmiczne gry muzyczne tego typu odpowiadały za 18 procent sprzedaży pudełkowej w Stanach Zjednoczonych. Teraz jest to mniej niż 1 proc.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze