Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców The Quarry nie będzie „horrorem o nastolatkach” - sugeruje reżyser

Będzie to projekt o „dużej skali”.

Twórca The Quarry sugeruje, że kolejna produkcja studia Supermassive Games nie będzie „horrorem o nastolatkach”. Mówi też, że zespół planuje tytuł o dużej skali.

W wywiadzie dla serwisu VGC, Will Byles - reżyser The Quarry oraz Until Dawn - powiedział, że zespół zamierza pracować nad „dużymi” grami przygodowymi w klimatach horroru. Uważa, że dłuższa historia pozwala lepiej przestawić osobowość postaci.

Niektórych ludzi to irytuje i nudzi, ale naprawdę lubię zagłębiać się w tematy osobowości i relacji między postaciami, co ciężko osiągnąć w krótkich grach” - przyznał Byles. Deweloper zdradził, że kolejny projekt studia będzie dorównywał skalą The Quarry, jednak celuje w nieco odmienne klimaty.

Nie jestem pewien, jak daleko możemy zajść trzymając się motywu horroru o nastolatkach. Jeśli chcesz zaskoczyć gracza, to liczba niespodzianek w tym wypadku staje się bardzo ograniczona. W antologii Dark Pictures sięgamy po różne horrorowe motywy. To, nad czym pracujemy obecnie, odbiega od wcześniejszych gier, ale jednocześnie pozostaje klasycznym horrorem” - zdradził reżyser.

Studio Supermassive zostało niedawno przejęte przez spółkę Nordisk Games. Dodatkowy budżet pozwolił zatrudnić dodatkowych deweloperów, dzięki czemu nowa gra pojawi się w 2025 lub 2026 roku. Twórcy planują też kontynuować współpracę ze znanymi i doświadczonymi aktorami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze