Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców Just Cause skupi się podobno na walce pojazdów

Mowa o Contraband.

Jedną z niespodzianek pokazu Microsoftu z targów E3 w ubiegłym roku była gra Contraband, nowy projekt Avalanche Studios, znanego między innymi z serii Just Cause. Od tego czasu o tytule było cicho - do teraz.

Źródłem nowych rewelacji jest dobrze poinformowany Jez Corden z serwisu Windows Central. Wieści przekazał podczas transmisji World of Gaming.

- Dostałem dokument projektowy... Gra jest w zasadzie w całości oparta na walce pojazdów, ale to coś bardzo unikatowego - przyznał.

- Gracz zajmuje się szmuglowaniem i planowaniem oraz wykonywaniem napadów. Pomysł polega na tym, by zabić jak najmniej przeciwników. Bronie służą bardziej do unieruchamiania pojazdów przeciwnika, jak przebijanie opon.

- Idą w kierunku bardziej taktycznej akcji, gdzie zabijanie jest postrzegane jako ostatnia deska ratunku - wyjaśniał Corden.

Avalanche Studios będzie zapewne doskonale zaznajomione z takim gatunkiem. Już cykl Just Cause oferuje sporo okazji do korzystania pojazdów, a element rozwinięto także w Mad Max. Ten drugi tytuł ma podobno dostać nawet sequel.

Oficjalnie na temat Contraband wiemy jedynie, że tytuł zmierza na PC i Xbox Series X/S, stawiając na kooperację w otwartym świecie, w alternatywnej wersji 1970 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze