Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra Petera Molyneux sprzedała już NFT o wartości 50 mln dolarów

Choć nie jest jeszcze dostępna.

Choć gra Legacy od Petera Molyneux i jego studia 22cans nie jest jeszcze dostępna na rynku, to sprzedaż tokenów NFT już trwa i wygenerowała ponad 50 milionów dolarów.

Jak informowaliśmy wczoraj, tytuł będzie strategią, w której zarządzamy własnym miasteczkiem i biznesem. W planach jest specjalna kryptowaluta - LegacyCoin - a w weekend rozpoczęła się sprzedaż NFT potwierdzających prawa własności do wirtualnych działek.

Jak doszukali się gracze, Molyneux wspominał o Legacy już w 2017 roku, lecz dopiero teraz projekt trafił do świadomości większej liczby graczy. Zajmiemy się budowaniem miasteczka, a mieszkańcy wyprodukują zaprojektowane przez nas przedmioty.

Molyneux ujawnił Legacy już kilka lat temu

Gra nie jest dostępna, ale działki są już niemal wyprzedane, za równowartość 14 tysięcy Ethereum - czyli około 53 miliony dolarów. Najdroższe było poletko o nazwie Londyn, o najwyższym poziomie rzadkości - sprzedane za 888 tys. dolarów.

Legacy ukaże się w przyszłym roku i wtedy użytkownicy będą mogli zacząć zarabiać kryptowalutę już nie tylko na odsprzedaży posiadanych działek, ale także dzięki budowanym w wirtualnych fabrykach przedmiotom.

Ceny będą oczywiście uzależnione od tego, jak popularna okaże się gra. To pozostaje otwartą kwestią, ponieważ 22cans ma reputację studia porzucającego projekty - tak było z Godus, późniejszym Godus Wars, a także mobilnym The Trail.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze