Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra od twórców remake'u Wiedźmina. The Thaumaturge dostało zwiastun

Pomagają też twórcy This War of Mine.

Zgodnie z niedawnym komunikatem, 11bit Studios zaprezentowało nowy projekt - The Thaumaturge. Za produkcje gry odpowiada polskie studio Fool’s Theory, a więc twórcy Wiedźmin Remake.

Jak dowiadujemy się z opisu produktu na platformie Steam, „The Thaumaturge to izometryczna, rozbudowana fabularnie gra RPG z unikalnym podejściem do turowej walki, systemu rozwoju postaci i mechanik śledztw, stawiająca przed Tobą niejednoznaczne moralnie wybory i osadzona w świecie przepełnionym tajemniczą mocą i obecnością eterycznych istot zwanych Salutorami”.

Akcja gry rozgrywa się w XX-wiecznej Warszawie, konkretnie w 1905 roku. Tętniącą życiem metropolię zamieszkują ludzie z każdego stanu - od prostych mieszczan po kupców, rosyjskich żołnierzy oraz reprezentantów wyższych sfer.

Miasto zasiedla także tajemnicza grupa Taumaturgów, którzy z pomocą magicznej rasy Salutorów sieją zamęt w społeczeństwie. „Zdolność Salutorów do wywierania znaczącego wpływu na innych, wyraźnie zwiększa zdolność ich panów do zmiany otaczającego nas świata. Jednak Taumaturgia pozostaje mocą, której należy używać ostrożnie” - czytamy dalej.

Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5. Z opisu rozgrywki możemy wywnioskować, że należy spodziewać się charakterystycznych dla gatunku RPG elementów. Pojawią się więc rozwój postaci, wybory moralne, turowa walka z izometrycznej perspektywy i oczywiście spora dawka mrocznej magii.

Twórcy nie podali przybliżonej daty premiery. Wiemy jednak, że produkcja trafi wyłącznie na komputery osobiste - konkretnie na platformy Steam, Epic Games Store i GOG Galaxy. Wydanie na konsole nie zostało potwierdzone.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze