Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

No One Lives Forever doczeka się odświeżonej wersji? - raport

Od twórców reedycji System Shock 2.

Kwestia praw autorskich do serii szpiegowskich strzelanek No One Lives Forever jeszcze w kwietniu ubiegłego roku opisywana była jako „skomplikowana sprawa”. Okazuje się jednak, że licencja może teraz należeć do Night Dive Studios.

Twórcy reedycji System Shock 2 zarejestrowali niedawno tytuły No One Lives Forever, The Operative, Contract J.A.C.K., oraz A Spy in H.A.R.M.'s Way, co może sugerować, że posiadają stosowne prawa, by poprzeć swoje wnioski (dzięki, Siliconera).

„Obecnie nie jesteśmy gotowi do udzielenia komentarzy na temat naszych przyszłych planów. Chciałbym dodać, że nasz zespół darzy te produkcje wielką sympatią i mamy nadzieję, że doczekają się kiedyś ponownej premiery” - zapewnia ostrożnie przedstawiciel Night Dive Studios.

Oryginalnym wydawcą No One Lives Forever w 2000 roku była firma Fox Interactive, która trzy lata później przeszła w ręce Vivendi Universal Games, razem z katalogiem tytułów. Z kolei Vivendi w 2008 roku połączyło się z Activision, tworząc Activision Blizzard.

- Monolith zajmował się tymi grami, teraz są częścią Warner Bros. Pomyślałem, że może podczas przejęć, Monolith zgłosił się i odzyskał zestaw swoich licencji. Skontaktowałem się ze znajomym w tym studiu, ale on też nic nie wie - wyjaśniał w kwietniu 2013 roku Dan Amrich, odpowiedzialny w Activision za kontakty ze społecznością. - Niestety, jestem pewny tylko co do jednej kwestii: wydaje mi się, że prawa do No One Lives Forever nie należą do Activision.

The Operative: No One Lives Forever ukazało się w 2000 roku. Akcja rozgrywa się w latach 60., a gracz wciela się w agentkę wywiadu - Cate Archer, należącą do sekretnej organizacji, strzegącej pokoju na świecie. Gra zdobyła uznanie wśród krytyków i fanów. Dwa lata później ukazał się sequel - No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze