Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

No Man's Sky - jak zapisać grę

Punkty Odtworzenia, save'y.

Zapisywanie stanu gry to w wielu grach rzecz oczywista i prosta, ale w No Man's Sky proces zapisywania nie został jasno wytłumaczony. Na szczęście, jest bardzo prosty.

Istnieje kilka sposobów na zapisanie postępów, czyli wykonanie save'a. Zapisanie gry może być bajecznie proste, albo może wymagać od nas pewnych przygotować - wszystko w zależności od tego, gdzie chcemy to zrobić.

Wszystkie opcje zapisywania gry w No Man's Sky opisujemy poniżej.

Jak zapisać stan gry?

No Man's Sky pozwala zapisać postępy na trzy sposoby. Oto one:

Opuść statek. Tak po prostu. Za każdym razem, gdy wysiadasz ze swojego statku, nawet na początku, gdy dopiero go naprawiasz, zauważasz zapewne napis o nowym Punkcie Odtworzenia. To własnie wiadomość o zapisanym stanie gry. Save (czy też autosave lub checkpoint) w No Man's Sky nazwano po prostu Punktem Odtworzenia.

Opuszczenie statku to najprostsza metoda zapisywania gry

Aktywuj nadajniki - te obiekty przypominające słupy znajdziesz praktycznie przy każdym budynku, niezależnie od planety. Wystarczy do nich podejść i wcisnąć przycisk interakcji, by zapisać stan gry. To idealne, gdy nie jesteśmy przy statku, a nie chcemy go przywoływać.

Wszystkie nadajniki wyglądają tak samo

Użyj Przenośnego Punktu Odtworzenia. Możliwość stworzenia takiego punktu zyskujemy niedługo po opuszczeniu pierwszej i drugiej planety. Skonstruowanie wymaga tylko dwóch metalowych płyt i galarety diwodorowej. Punkt możemy postawić w dowolnym miejscu, w naszej bazie lub po prostu na ziemi.By zbudować Punkt Odtworzenia po zebraniu materiałów, należy wybrać Z na PC lub d-pad w dół na konsolach - w ten sposób uruchamiamy menu budowy struktur. Nie konstruujemy ich w ekwipunku, jak mniejszych składników czy elementów wyposażenia.

O autorze
Komentarze