Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

No Man's Sky - jak działa multiplayer z wersji NEXT?

Wszystko, co musisz wiedzieć o grze online.

Multiplayer trafił w końcu do No Man's Sky. Gracze czekali około dwóch lat na możliwość gry ze znajomymi, więc to istotna nowość. Co ciekawe, wciąż skrywa jednak jeszcze trochę tajemnic.

Na tej stronie wyjaśnimy wszystko, co da się wyjaśnić na temat trybu multiplayer. Jak działa gra z innymi? Odpowiadamy na to pytanie, nawet jeżeli pewne aspekty cały czas pozostają niejasne.

Postaramy się aktualizować ten artykuł, w miarę odkrywania kolejnych szczegółów.

Jak działa multiplayer?

No Man's Sky nie jest grą MMO, co oznacza, że nie wszyscy gracze trafiają do jednego, współdzielonego świata (instancji). Jeżeli nie jesteś z kimś w grupie i nie umówicie się w konkretnym miejscu, to prawdopodobnie się nie zobaczycie.

Człowiek!

Multiplayer w No Man's Sky ma więc pewne ograniczenia. W jednej instancji może znajdować się maksymalnie 16 graczy w jednym momencie. W jednej grupie może znajdować się w sumie 4 graczy, a więc możesz zaprosić 3 znajomych.

Co ciekawe, gracze poza naszą drużyną - tacy, których spotykamy przypadkowo - nie zawsze pojawiają się w normalnej postaci. Czasem widzimy ich pod postacią świetlistych kul - jak na obrazku poniżej. Możliwe, że w taki sposób widzimy tych, którzy nie są w jednej instancji z nami.

Spotkania z obcymi graczami są zresztą na tyle rzadkie, że nie będzie to zbyt częsty widok.

Jak grać ze znajomymi?

Najprostszym sposobem na grę ze znajomymi jest wspólne rozpoczęcie zabawy. Nawet jeżeli zaczęliśmy grać solo, można jeszcze dołączyć do innych. Wystarczy wybrać opcję Dołącz na samym początku, przy uruchamianiu gry.

Z głównego menu, już podczas gry, można też zaprosić do swojego świata znajomych, którzy akurat grają.

Znajomi oznaczeni są pomarańczową ikonką.

Powrót do spisu treści: No Man's Sky - poradnik i najlepsze wskazówki


Dołączanie do znajomych wiąże się zawsze z pojawianiem się w ich okolicy, ale nigdy nie pojawimy się po zalogowaniu przy nich. Jeżeli są na stacji czy na planecie, to w większości przypadków pojawimy się na orbicie.

Co robić, kiedy jesteśmy już w grupie? Pomagać sobie. Warto wykorzystać przewagę liczebną w walce. Nie przygotowano jednak żadnych specjalnych misji grupowych.

Komentarze

More On No Man's Sky

Najnowsze artykuły