Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

No Man's Sky - frachtowiec i fregaty

Jak zdobyć okręt dowodzenia.

Jedną z nowości wprowadzonych do No Man's Sky długo po premierze jest możliwość posiadania wielkiego statku - frachtowca. To w praktyce mobilna baza, którą możemy przywoływać za sobą do kolejnych układów gwiezdnych.

Najważniejsze zalety frachtowca to:

  • miejsce na dodatkowe statki
  • dodatkowe sloty na przedmioty
  • dostęp do różnych urządzeń, które można budować też na planetach

Wszystko to okazuje się bardzo przydatne, ale zdobycie frachtowca jest w pewnym stopniu losowe. Poniżej tłumaczymy, jak wejść w posiadanie tego okrętu za darmo.

Jak zdobyć frachtowiec

Na wstępie warto zaznaczyć, że już w 3 odwiedzanym układzie gwiezdnym możesz spotkać frachtowiec - trudno go z czymkolwiek pomylić. To jeden z trzech ogromnych statków, otoczonych mniejszymi pojazdami. Możesz do niego podlecieć i zaparkować wewnątrz. Potem, gdy udasz się do kapitana, otrzymasz propozycję odkupienia frachtowca za ogromną sumę jednostek.

Bitew o frachtowce nie sposób przegapić

Nie przejmuj się jednak, bo pierwszy taki okręt możesz dostać za darmo. W trzecim lub czwartym układzie zostaniesz poinformowany, że niedaleko toczy się bitwa kosmiczna. Myśliwce atakują duży statek - to właśnie frachtowiec.

Musisz pomóc ofiarom - zniszczyć atakujące myśliwce. Gdy to zrobisz, odbierzesz sygnał, a kapitan frachtowca zaprosi cię na pokład. Po wylądowaniu wewnątrz, po prostu udaj się na mostek i porozmawiaj z kapitanem, a po prostu odda ci on dowodzenie nad okrętem.

Wystarczy przyjąć propozycję - ewentualnie odmów i leć do innego układu, gdzie możesz natknąć się na frachtowiec z większą liczbą slotów

Później gra stopniowo wprowadzi cię w kolejne aspekty związane z frachtowcem - zarządzenia fregatami i budowanie bazy na pokładzie frachtowca. Fregaty to mniejsze statki, które odblokowujemy w miarę postępów. Możemy je wysyłać, by eksplorowały inne układy i zapewniały surowce czy też dochody.

Od tej pory w podręcznym menu (d-pad albo Z na PC) pojawi się opcja przyzwania frachtowca. Zawsze znajdzie się on nad planetą, na której się znajdujesz (nie można nim lądować). Fregaty i frachtowce możesz też dokupić (za grube sumy) - będziesz na nie trafiał w taki sam sposób, jak na pierwszą sztukę, czyli podczas bitwy w kosmosie.

Tagi
O autorze
Komentarze