Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo zamyka eShop na 3DS i Wii U

W przyszłym roku.

Nintendo poinformowało, że cyfrowe zakupy na konsolach Nintendo 3DS i Wii U wykonamy jeszcze przez rok, do końca marca 2023 roku.

Po tym terminie gracze nie będą już mogli kupować produkcji w eShopie, nie będzie też możliwe pobieranie darmowych treści, takich jak wersje demonstracyjne.

Japońska korporacja dodaje, że „w przewidywalnej przyszłości” po wspomnianym terminie nie zniknie za to opcja ściągania zakupionych już produktów i aktualizacji oprogramowania. Również tryby sieciowe będą nadal dostępne.

Czy są na sali dumni posiadacze Wii U?

„To część naturalnego cyklu życia produktów, gdy wraz z upływem czasu są używane przez coraz mniejszą liczbę użytkowników” - napisano w uzasadnieniu.

„Ogłaszamy krok na więcej niż rok przed wprowadzeniem, więc użytkownicy będą mieli sporo czasu, by się przygotować. Opublikowano nawet specjalną stronę, która pozwala wygenerować podsumowanie statystyk konta.

Miłośnicy konserwacji gier wideo zauważają, że w wyniku takich działań wiele produkcji wydanych wyłącznie w wersjach sieciowych na wymienionych konsolach po prostu zniknie z sieci, o ile nie zostaną pobrane przez posiadaczy.

Wii U ukazało się w 2012 roku i osiągnęło nakład 13,5 mln egzemplarzy. Sprzęt - oraz wyniki - są często postrzegane jako potknięcie Nintendo. Rodzina Nintendo 3DS cieszyła się znacznie większą popularnością, z 75 mln sprzedanych urządzeń od 2011 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze