Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo zablokowało kanał z ponad tysiącem utworów z gier

Nie posłuchasz muzyki z Mario.

Z powodu naruszenia praw autorskich, Nintendo zablokowało kanał YouTube z ponad tysiącem utworów z gier, takich jak Super Mario 64, Mario Kart Wii, czy The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

GilvaSunner, bo o tym kanale mowa, wyjaśnił na Twitterze, że wszystkie utwory zablokowano pomimo tego, że wyłączył opcje monetyzacji. Jednocześnie przyznaje, że Nintendo miało pełne prawo zażądać usunięcia filmów.

Firma rozpoczęła wysyłanie żądań o usunięcie utworów pod koniec 2020 roku. Spotkało się to z negatywną reakcją graczy, którzy wyrażali sprzeciw poprzez odpowiadanie na oficjalne posty Nintendo linkami do zablokowanych filmów.

Fani japońskiego producenta zwracają uwagę, że obecnie jedyna metoda na legalne słuchanie muzyki z ulubionych tytułów to użycie wbudowanego w niektóre gry odtwarzacza, co dla wielu graczy jest niewygodne i niepraktyczne.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze