Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo wybrało nowego prezesa

Tatsumi Kimishima zastąpi Iwatę.

Nintendo ogłosiło, że Tatsumi Kimishima został nowym prezesem i przedstawicielem firmy, zastępując na tym stanowisku zmarłego dwa miesiące temu Satoru Iwatę.

W odróżnieniu od poprzedniego szefa korporacji, wywodzącego się z kręgów deweloperskich, Kimishima to menedżer „z krwi i kości”, zajmujący w swojej karierze wiele stanowisk w Nintendo.

Zaczynał jako osoba odpowiedzialna za finanse w The Pokemon Company, by następnie przewodzić Pokemon USA i Nintendo of America, gdzie w 2006 roku zastąpił go popularny Reggie Fils-Aime.

Kimishima był w Nintendo także menedżerem zarządzającym, zajmował się administracją oraz analizami i przewodził oddziałowi Human Resources. Firmę zna więc bardzo dobrze.

Nowy prezes wywodzi się właśnie z kręgów finansowych - przez 27 lat pracował w japońskim baku Sanwa, w placówkach na całym świecie.

Przed 65-letnim Kimishimą sporo wyzwań - kontynuacja ofensywy na urządzeniach mobilnych, a także poprawienie kondycji firmy w sferze konsolowej, związane już zapewne z premierą nowego urządzenia, czyli tajemniczego NX.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze