Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Switch z sześciocalowym ekranem dotykowym - raport

Nowe doniesienia.

Eurogamer dowiedział się, że zapowiedziana w ubiegłym tygodniu konsola Nintendo Switch wyposażona zostanie w ekran dotykowy o przekątnej 6,2 cala i zaoferuje obraz o rozdzielczości 720p.

Doniesienia pochodzą od kilku pragnących zachować anonimowość źródeł. Jeden z informatorów w lipcu dostarczył - wówczas nieoficjalnych - wieści o ogólnym koncepcie urządzenia.

Ekran w Nintendo Switch będzie dotykowy?

Ekran w Nintendo Switch będzie ponoć dotykowy. W przeciwieństwie jednak do wyświetlaczy z wcześniejszych konsol japońskiej firmy, reagować ma na jednoczesny nacisk w maksymalnie 10 punktach.

Wspomnianej funkcji nie pokazano w opublikowanym w ubiegłym tygodniu filmie - niewykluczone, że nie chciano wywoływać zamieszania u potencjalnych konsumentów.

Zarówno 3DS, jak i Wii U oferowały możliwość skorzystania z ekranów dotykowych. Klienci mogliby więc pomyśleć, że Switch jest bezpośrednim kontynuatorem którejś z platform. Nintendo przekonuje zaś, że tak nie jest.

Poza tym prezentacja sterowania za pomocą wyświetlacza w trzyminutowym filmie mogła być zbyt skomplikowana. Japońskiej firmie zależało na prostym przekazie, przedstawiającym główne założenia nowej konsoli.

Warto oczywiście zaznaczyć, że - o ile doniesienia okażą się prawdziwe - z ekranu skorzystamy tylko w trybie przenośnym. Po podłączeniu urządzenia do stacji dokującej, nie będziemy mieli po prostu dostępu do sprzętu.

Niewykluczone jednak, że pojawi się możliwość odtworzenia sterowania dotykiem. Jak sugerują źródła Eurogamera, w prawym kontrolerze JoyCon umieszczony zostanie czujnik podczerwieni, który być może pozwoli na użycie wyświetlacza.

Zapytani o powyższe rewelacje, przedstawiciele Nintendo odmówili komentarza. Nic dziwnego - firma w tym roku nie zamierza ujawniać żadnych dodatkowych informacji na temat Switch. Koncern ogłosił, że więcej szczegółów zaprezentuje na specjalnym pokazie, który odbędzie się 12 stycznia 2017 roku.

Podczas wydarzenia nie tylko poznamy specyfikację sprzętową platformy, ale też dokładną datę premiery oraz cenę. To jednak nie wszystko - pokazane zostaną też pierwsze przygotowywane tytuły na konsolę.

Nintendo Switch trafi do sprzedaży w marcu przyszłego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze