Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo planuje następną konsolę

Choć priorytetem pozostaje nadal Wii U.

Nintendo pracuje już nad następną konsolą, choć od premiery Wii U minęły tylko dwa lata - potwierdził legendarny producent Shigeru Miyamoto, twórca Super Mario Bros.

Wii U nie sprzedaje się zbyt dobrze

- Obecnie skupiamy się na Wii U, ale Nintendo jako całość ma już grupę zajmującą się pomysłami na następne modele sprzętu - mówił deweloper w rozmowie z agencją Associated Press.

- Choć ciężko pracujemy nad kolejnymi tytułami dla Wii U, to inne linie produkcyjne zajmują się konceptami na to, jaki może być następny system.

Trzeba jednak zauważyć, że prace nad nowymi urządzeniami nie powinny być zaskoczeniem i na pewno trwają już także w Microsofcie i Sony. Na ogłoszenie na pewno przyjedzie jeszcze poczekać kilka lat.

Miyamoto wypowiedział się także na temat ujawnionych niedawno planów wytwórni Sony Pictures na ekranizację gier z Mario.

- Coś o tym słyszałem. Interesujące jest, że przez ostatnie 20 lat całkiem regularnie zgłaszano się do nas z pomysłami na filmy Mario. Czasami koncepty te kończą się niemal natychmiast, czasami wysłuchamy prezentacji. Nie ma w tym nic dziwnego i robimy to od lat - wyjaśnił.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze