Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo nie chce uczestniczyć w „wyścigu teraflopów”

Najważniejsze są treści.

Zapowiedź Project Scorpio od Microsoftu oraz potwierdzenie PlayStation 4 Neo od Sony nie spędza snu z powiek Nintendo, które także szykuje nową konsolę - NX.

- Dla nas nie chodzi o specyfikację techniczną, teraflopy czy konie mechaniczne danego systemu - mówił szef amerykańskiego działu firmy Reggie Fils-Aime, w rozmowie z agencją Bloomberg (dzięki, Videogamer).

- Chodzi o treści. Koncentrujemy się na zawartości. Tworzymy rozrywkę wywołującą uśmiech na twarzach. Skupiamy się więc na dostarczeniu najlepszej rozrywki na Wii U oraz na NX, w przyszłości.

- Cokolwiek mówi Microsoft i Sony w dyskusji na temat nowych platform, my zostawiamy im walkę w tym czerwonym oceanie - opisuje obrazowo Fils-Aime.

- Chcemy się upewnić, że dostarczamy jak najlepsze treści. A reakcje na pokaz nowej Zeldy były lepsze, niż mogliśmy oczekiwać - dodał.

Popularny Reggie nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na temat specyfikacji Nintendo NX, potwierdzając jednak premierę urządzenia w marcu przyszłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze