Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo na E3 2015 - najważniejsze informacje i zwiastuny

Star Fox Zero, The Legend of Zelda, Metroid i inne.

Zakończyła się prezentacja Nintendo Digital Event na E3. Zebraliśmy tu najważniejsze zapowiedzi, wiadomości i materiały wideo, które zostały zaprezentowane w ciągu niecałej godziny.

Star Fox Zero

Na pierwszy ogień poszedł Star Fox. Nowa odsłona serii, zatytułowana Zero, trafi na Wii U jeszcze przed końcem roku - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Miyamoto. Nie jest to kontynuacja, ani też reboot - stąd też podtytuł.

Zaprezentowano pierwsze fragmenty rozgrywki. W oczy rzuca się przede wszystkim duży nacisk na wykorzystanie ekranu kontrolera. Podczas lotu, kamera będzie umiejscowiona za myśliwcem. Do celowania wykorzystamy jednak ekran GamePada.

Twórcy zaimplementowali też sterowanie żyroskopem.

Powróci możliwość transformacji myśliwca w czołg, a także w pojazd kroczący - ten ostatni pomysł miał zostać wykorzystany w niewydanej nigdy grze Star Fox 2.

Dalsze aktualizacje na bieżąco.

The Legend of Zelda: TriForce Heroes

Zaskakująca zapowiedź - mało kto spodziewał się nowej Zeldy na konsolę 3DS. Właśnie na tę platformę trafi TriForce Heroes.

Produkcja stawia przede wszystkim na kooperację trójki graczy. Dlaczego nie czwórki? Otóż, istotnym elementem będzie przenoszenie kompanów na ramionach. „Wieża” z czterech postaci była po prostu zbyt wysoka.

Gracze zajmą się przede wszystkim rozwiązywaniem zagadek w kolejnych podziemiach i zamkach. Powalczą też z przeciwnikami - także z potężnymi bossami.

TriForce Heroes to najpoważniejsze do tej pory podejście Nintendo do kooperacji w serii The Legend of Zelda. Nie chodzi wyłącznie o rywalizację w zbieraniu rupii, ale o wspólne pokonywanie różnorodnych przeszkód.

Hyrule Warriors Legends

Potwierdzono, że gra akcji Hyrule Warriors trafi na 3DS-a. Edycja na platformę przenośną otrzyma dodatkowe postacie - Tetrę, alter-ego Zeldy z gry Wind Waker, oraz króla Daphnesa Nohansena.

Hyrule Warriors to produkcja łącząca rozgrywkę serii Dynasty Warriors z uniwersum popularnego cyklu od Nintendo. Podstawa rozgrywki to walka bohatera z grupami wielu przeciwników.

Metroid Prime: Federation Force

Zapowiedziano nową produkcję na konsolę 3DS - to kolejna część Metroida tworzona z myślą o kooperacji maksymalnie czwórki graczy. Użytkownicy zajmą się wykonywaniem misji w świecie z Metroid Prime.

Gra zaoferuje także oddzielny tryb zwany BlastBall, w którym dwie trzyosobowe drużyny będą rywalizować na futurystycznym boisku, by - używając broni - wbić wielką piłkę do bramki oponentów.

Xenoblade Chronicles X

Poinformowano, że nowa odsłona Xenoblade Chronicles zadebiutuje poza Japonią 4 grudnia. Miejmy nadzieję, że nie chodzi wyłącznie o Amerykę Północną...

Akcja rozgrywa się na planecie Mira, na której rozbija się statek bohatera. Trafiamy do miasta New Los Angeles, gdzie rozpoczynamy przygodę. Twórcy przygotowali pięć zróżnicowanych kontynentów. W eksploracji pomogą oczywiście mechy, które umożliwią nawet latanie.

Xenoblade to rozbudowane jRPG, w którym bohater razem z towarzyszami przemierza rozległe lokacje i wykonuje zróżnicowane zadania. Walka jest bardziej dynamiczna, niż w innych japońskich RPG - postacie poruszają się w trakcie starć, zabrakło tradycyjnego systemu turowego.

Fire Emblem Fates

Przedstawiciele Nintendo poinformowali, że najnowsza odsłona strategicznej serii Fire Emblem ukaże się na Zachodzie w 2016 roku. Produkcja, znana w Japonii jako Fire Emblem If, otrzymała podtytuł Fates.

W Kraju Kwitnącej Wiśni gra ukaże się w dwóch wersjach, każda zaoferuje inną ścieżkę fabularną i inny poziom trudności. Nie wiadomo jeszcze, czy forma dystrybucji będzie podobna w Europie.

Gracze mogą liczyć na powrót tradycyjnego dla serii systemu walki turowej. Zajmiemy się też budowaniem relacji z towarzyszami broni, a także dbaniem o bazę.

Mario & Luigi: Paper Jam

Nowa produkcja na konsolę 3DS połączy światy serii RPG Mario & Luigi oraz platformówek Paper Mario. Premiera w przyszłym roku.

Rozgrywka zaoferuje zarówno elementy zręcznościowe, jak też walkę charakterystyczną dla cyklu RPG z konsol przenośnych od Nintendo. Gameplay zaprezentowano w krótkim zwiastunie.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Komentarze