Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Direct: Miiverse na 3DS, atakowanie innych graczy w nowej Zeldzie

Zwiastun prezentujący elementy rozgrywki Super Mario 3D World oraz inne materiały wideo.

Zakończyła się konferencja Nintendo Direct, poświęcona w głównej mierze konsoli przenośnej 3DS. Skupiono się na informowaniu o nowych elementach najważniejszych tytułów zmierzających na to urządzenie.

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds doczeka się systemu inwazji światów innych graczy, przypominającego nieco ten znany z Dark Souls. Będziemy mogli stworzyć mroczną wersję naszego bohatera i wysłać ją do gry innych użytkowników.

Wybierzemy przedmioty oraz ustalimy wytrzymałość wojownika, nie będziemy jednak bezpośrednio kontrolować go w walce. Pokonanie atakującego będzie wynagrodzone rupiami, walutą obecną we wszystkich częściach serii. A Link Between Worlds pojawi się już 22 listopada.

W grudniu Nintendo ma zamiar opublikować aktualizację systemową, która wprowadzi Miiverse - społecznościowy system związany z kontem Nintendo Network - na 3DS. Umożliwi to posiadanie jednego, wspólnego profilu, a co za tym idzie, także wspólnego wirtualnego. Aktualizacja wprowadzi takżę dostosowany do przenośnej konsoli odtwarzacz YouTube.

Na konferencji zaprezentowano też nowe materiały, między innymi zwiastun Super Mario 3D World przeznaczonego na Wii U, ukazujący nowe elementy obecne w grze - możliwości wykorzystywania dotyku oraz wiele rodzajów specjalnych poziomów.

Pojawił się także trailer produkcji RPG zatytułowanej Bravely Default, która zadebiutuje w Europie 7 grudnia.

Wreszcie, zapowiedziano, że Mario Party: Island Tour ukaże się 17 stycznia, a Inazuma Eleven 3: Team Ogre Attacks trafi do rąk posiadaczy 3DS 14 lutego.

Wszystkie materiały związane z Nintendo Direct, a także zapis samej konferencji, znajdziecie poniżej.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze