Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Direct: Fatal Frame trafi na Wii U, Splatoon z datą premiery

Oraz sporo innych wieści.

Nintendo przeprowadziło wczoraj wieczorem kolejną prezentację Nintendo Direct, ujawniając szereg informacji na temat nadchodzących tytułów oraz zapowiadając kilka nowości.

Splatoon

Wieloosobowa, kolorowa strzelanka Splatoon ukaże się 29 maja, razem z dwiema figurkami amiibo, odblokowującymi nowe misje. Ujawniono też tryb rozgrywki Battle Dojo, w którym jedna osoba gra na Gamepadzie, a druga na ekranie telewizora, starając się zniszczyć balony. (14:17 w prezentacji poniżej).

Nowa odsłona serii Fatal Frame trafi w tym roku na Wii U na Zachodzie. Mowa o zlokalizowanej wersji Fatal Frame 5: The Black-Haired Shrine Maiden, wydanej w Japonii we wrześniu. Podczas rozgrywki pad posłuży za aparat fotograficzny, służący do wykonywania zdjęć napotykanym potworom. (24:44)

Zapowiedziano nową odsłoną popularnej serii Animal Crossing na 3DS, z podtytułem Happy Home Designer. Premiera jesienią. Zadaniem graczy będzie odpowiednie zaprojektowanie wnętrz, zgodnie z charakterem spotykanych osób. (41:05)

Animal Crossing: Happy Home Designer oznacza także debiut kart amiibo, czyli tańszych odpowiedników figurek. Ich skanowanie pozwoli odblokować kolejne postacie. (41:05)

Mario Maker ukaże się na Wii U we wrześniu. Produkcja umożliwia tworzenie własnych poziomów, bazując na obiektach z różnych dwuwymiarowych produkcji z Mario w roli głównej. (09:00)

Super Smash Bros. 3DS i Wii U doczekają się DLC z postacią Mewtwo - już 28 kwietnia. Drugim wprowadzanym wojownikiem będzie blondyn Lucas z Earthbound. W planach są już kolejne dodatki, wybierane przez graczy w ankiecie oraz więcej amiibo, z Jigglypuff na czele. (2:10)

Następna odsłona serii Fire Emblem trafi na 3DS dopiero w 2016 roku. Ujawniono, że wcielając się w bohatera lub bohaterkę będziemy mogli wybrać jedną z dwóch ścieżek, zmieniając poziom trudności i fabułę. (21:35)

Ujawniano również nowy zwiastun produkcji łączącej światy Fire Emblem i Shin Megami Tensei, zapowiedzianej na Wii U dwa lata temu. Premiera w przyszłym roku. (22:30).

W maju na 3DS zagramy w Attack on Titan: Humanity in Chains, czyli produkcję RPG bazującą na popularnym anime. Produkcja wspiera kooperację dla czterech graczy - lokalnie i w sieci. (30:19)

Platformówka Yoshi Woolly World zadebiutuje 26 czerwca, tylko na Wii U. Razem z grą do sprzedaży trafi amiibo wykonane z włóczki, zgodnie ze stylem produkcji. (12:05)

Tyle słodkości

Już wczoraj w dystrybucji cyfrowej w eShopie opublikowano monochromatyczną platformówkę Boxboy!, na 3DS. (25:26)

Dodatek DLC z postaciami z Animal Crossing trafi do Mario Kart 8 wcześniej niż planowano - już 23 kwietnia. Nowe postacie to Villager, Isabella i Dry Bowser. Są też nowe poziomy, w tym jeden ze zmiennymi porami roku. Wszyscy gracze otrzymają za darmo kolejny poziom trudności - 200cc. (42:47)

Wirtualna konsola na Wii U dostała kolejną porcję klasyków: Mario 64, Donkey Kong 64, Wario Ware Touched! i Mario Kart DS. Zakup trzech pozycji to czwarta za darmo, do 16 kwietnia. (16:34)

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze