Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo brakuje części. Sprzedaż Switcha zwolniła

Choć nie brakuję chętnych.

Nintendo przyznało, że problemy w dostawach komponentów przełożyły się na spowolnienie sprzedaży konsol Switch, a więc także na ogólne przychody i zyski japońskiej firmy.

Z całą pewnością nie brakuje jednak zainteresowania, które pozostaje na „stabilnym poziomie we wszystkich regionach” - dodano w raporcie finansowym. Łączna sprzedaż Switcha osiągnęła już poziom 111,08 mln urządzeń, już tylko o 7 mln mniej niż rodzina Game Boy. Jeśli mowa o Nintendo, lepszym wynikiem może pochwalić się jeszcze tylko Nintendo DS (154 mln).

Firma podsumowała ostatnie trzy miesiące, potwierdzając znakomitą sprzedaż gier. Nintendo Switch Sports z końca kwietnia to już 4,84 mln sztuk, Mario Kart 8 Deluxe - imponujące 46,82 mln, a Animal Crossing: New Horizons - 39,38 mln. Kirby and the Forgotten Land z 4,53 mln to teraz najpopularniejsza odsłona serii.

Korporacja pozostaje też konserwatywna w przewidywaniach i spodziewa się dalszego spowolnienia sprzedaży konsol do końca roku, nawet jeśli nie brakuje nadchodzących premier. W planach jest przecież Bayonetta 3, Splatoon 3, Mario Rabbids 2 czy Pokémon Scarlet i Violet.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły