Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależne Titan Souls otrzymało wersję demonstracyjną

Dark Souls w 2D.

Minimalistyczna gra niezależna Titan Souls otrzymała wersję demonstracyjną, do pobrania na Steamie na PC i Maca.

W demie odtworzono pierwszy prototyp produkcji. „Po zakończeniu prac uznaliśmy, że fajnie byłoby uczcić naszą podróż, przenosząc oryginalny etap, zamieniając bossów na odpowiedniki z pełnej wersji, ulepszając całość nową grafiką, silnikiem i dźwiękiem” - napisali deweloperzy z Acid Nerve.

Pomysł na Titan Souls inspirowany jest przez Dark Souls, lecz z grafiką 2D. Z produkcji japońskiego From Software zaczerpnięto między innymi wysoki poziom trudności oraz styl opowieści, gdzie szczegóły na temat historii trzeba znaleźć samemu, bazując na wskazówkach i detalach.

Z Shadow of the Colossus pożyczono atmosferę pustego świata, różnorodność potyczek oraz styl oprawy graficznej. Akcję obserwujemy z góry, a całość przedstawiono w klasycznej, „pikselowej” oprawie 2D. Prowadzony bohater ma do pokonania dwudziestu bossów, w każdej potyczce dysponując jednym życiem i jedną strzałą.

Pełna wersja ukaże się 14 kwietnia, także na PlayStation 4 i PS Vita.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze