Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Escapists z nową odsłoną, na licencji The Walking Dead

Rick Grimes ucieka przed zombie.

Niezależna gra opowiadająca o trudach ucieczki z więzienia - The Escapists - doczeka się nowej odsłony, na licencji The Walking Dead.

Produkcja o wiele mówiącym tytule The Escapists: The Walking Dead ukaże się jeszcze w tym roku na PC i Xbox One. Wcielimy się w znanego z komiksu i serialu Ricka Grimesa. Zadaniem będzie planowanie ucieczki dla siebie i towarzyszy, z sytuacji i miejsc znanych z kart opowieści graficznej.

„Team17 zaprezentowało kreatywny pomysł na połączenie The Walking Dead z The Escapists i nasza odpowiedź była prosta: kiedy zaczynamy?” - komentuje Daniel Murray, prezes firmy Skybound Entertainment, odpowiedzialnej za popularne uniwersum z zombie.

„The Escapists to uroczy przykład realizacji wizji jednego twórcy. Jesteśmy podekscytowani, mogąc zaoferować fanom The Walking Dead coś innego, czym jest właśnie nowy projekt. To zabawna interpretacja i wierzę, że pokochają ją wszyscy fani dobrych gier.”

Oryginalne The Escapists to hit na scenie niezależnej, z 600 tysiącami egzemplarzy sprzedanymi na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Zadaniem jest ucieczka z więzienia bez budzenia podejrzeń. Musimy realizować plan, jednocześnie wykonując codzienne czynności. Pracujemy i zgłaszamy się na apele, ukradkiem wynosząc surowce potrzebne do zbudowania pomocnych narzędzi.

W spin-offie rozgrywka będzie nieco inna, ze względu na obecność zombie. Jako Rick Grimes i przyjaciele uciekniemy między innymi ze szpitala, zorganizujemy życie na farmie oraz zabarykadujemy się w opuszczonym więzieniu. Wszystko to w oprawie stylizowanej na 8 bitów.

Poniżej pierwszy trailer:

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze