Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależne Submerged debiutuje za dwa tygodnie

Eksploracja zalanego miasta.

Przygodowa gra TPP Submerged ukaże się za dwa tygodnie na PC, PlayStation 4 i Xbox One - ogłosiło niezależne studio Uppercut Games.

Tyle zostało z Pałacu Kultury i Nauki

Produkcję dostaną najpierw zwolennicy komputerów osobistych - 4 sierpnia. Edycja PS4 debiutuje w Europie dzień później, 5 sierpnia. Posiadacze Xbox One poczekają do piątku, 7 sierpnia.

Projekt powstający na bazie silnika Unreal Engine 4 zapowiedziano w październiku. Studio Uppercut Games z Australii zostało założone przez deweloperów pracujących w przeszłości między innymi przy serii BioShock.

Fabuła koncentruje się na rodzeństwie: Miku i Taku. Starsza dziewczyna - Miku - musi znaleźć bezpieczne miejsce dla swojego chorego brata, dbając także o pozyskiwanie surowców.

Wraz z postępami w rozgrywce poznamy sekrety tajemniczego, zalanego miasta i jego przeszłość, a także historię samych bohaterów. Do dyspozycji mamy wyłącznie małą łódkę i lunetę.

Zabraknie systemu walki czy dialogów - deweloperzy koncentrują się na eksploracji i swobodnym zwiedzaniu opanowanej przez wodę metropolii.

Warto dodać, że za muzykę odpowiada Jeff Van Dyck, kompozytor utworów między innymi dla Obcy: Izolacja. Jego praca dla Submerged została już nawet nagrodzona na festiwalu Freeplay w tym roku.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze