Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa propozycja dla Epic Games: jeżeli sklep ustąpi, deweloper przekaże dochód na cel charytatywny

Oferta od twórcy DARQ.

Twórca horroru DARQ niedawno ujawnił, że odrzucił ofertę wydania gry wyłącznie w Epic Games Store, przez co sklep stracił zainteresowanie tytułem. Teraz deweloper złożył prowadzącym platformę nietypową propozycję.

Szef właściciela usługi - Tim Sweeney - pogratulował sukcesu wspomnianej produkcji na Steamie. W ten sposób odpowiedział na wpis internauty, który na Twitterze zwrócił uwagę, że dobry wynik jest wyrazem sprzeciwu wobec działań autorów Fortnite. Na wiadomość menedżera zareagowało zaś odpowiedzialne za projekt Unfold Games.

„Tim, miło mi to słyszeć. Jeśli zmienisz zdanie i zgodzisz się, by DARQ ukazało się w twoim sklepie bez wyłączności, przekażę 100 procent dochodów z EGS na cele charytatywne. Jeśli przystaniesz na propozycję, organizację mogą wybrać gracze” - napisał prowadzący studio Wlad Marhulets.

Twórca niezależnego horroru propozycję złożył kilkadziesiąt godzin temu, aczkolwiek dyrektor generalny Epic Games do tej pory nie odniósł się do nietypowej oferty. Obecnie nie jest jasne, czy menedżer w ogóle postanowi odpowiedzieć.

Zareagowali jednak internauci. Niektórym użytkownikom Twittera podoba się pomysł Marhuletsa, inni zwracają jednak uwagę, że jest zbyt prowokacyjny, ponieważ deweloper od początku wiedział, że prowadzący sklep nie wyrażą zgody.

Projektant tłumaczył, że nie przyjął oferty Epic Games Store, by dotrzymać słowa danego fanom. Właściciel studia Unfold Games obiecał bowiem graczom, że wyda swoją produkcję na Steamie oraz GOG.

DARQ to horror opowiadający o chłopcu, który świadomie śni koszmar. W trakcie rozgrywki musi przetrwać w nieprzyjaznym i środowisku, a zabawa sprowadza się do zbierania przydatnych przedmiotów i rozwiązywania zagadek. Przygotowano kilka zakończeń.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Cyberpunk 2077 z podwodnymi lokacjami i towarzyszami - nowe informacje

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze