Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa gra akcji Furi z nowym zwiastunem

Coś dla miłośników walk z bossami.

Niezależne studio The Game Bakers zaprezentowało kolejny zwiastun najnowszego projektu - Furi. To niestandardowa gra akcji, w której zabawa polegać ma tylko i wyłącznie na walkach z bossami.

W przeciwieństwie do wielu innych tego typu tytułów, w produkcji zabraknie starć z szeregowymi przeciwnikami. Twórcy położą nacisk na pojedynki z potężniejszymi wrogami, których pokonanie nie będzie łatwym zadaniem.

Mechanika rozgrywki ma być przy tym mocno uproszczona. Gracze dysponować będą ograniczonym zestawem ruchów. Prowadzony bohater między innymi zrobi unik, zamachnie się mieczem, strzeli czy sparuje atak oponenta. Wszystkie te działania będą miały jednak swój mocniejszy wariant, dzięki czemu protagonista na przykład protagonista uskoczy przed ciosem na dłuższą odległość.

Nikogo nie powinny jednak zwieść nieskomplikowane zasady zabawy. Autorzy podkreślają, że o ile grę będzie można dosyć szybko opanować, o tyle osiągnięcie w niej mistrzostwa zajmie sporo czasu.

We wpisie opublikowanym na łamach europejskiego bloga PlayStation, Emeric Thoa ze studia The Game Bakers podkreśla, że tempo akcji ma być wysokie, jednocześnie jednak postać będzie szybko reagowała na nasze polecenia.

- We współczesnych grach, aby wyglądały realistycznie, zbyt często, kiedy wciśniemy przycisk, postać zaczyna wykonywać animację, która co prawda prezentuje się dobrze, ale ruch wydaje się ociężały i ma się wrażenie, że postać reaguje z opóźnieniem - wyjaśnia deweloper.

- W zależności od tego jak grasz, jedna walka może zająć od 10 minut do nawet półtorej godziny. Poszczególni strażnicy dysponują też jednym lub dwoma specjalnymi atakami, bronią i umiejętnością, dzięki którym jest wyjątkowy - dodaje.

Produkcja wyróżniać będzie się też niestandardową oprawą graficzną, w której dominować mają jaskrawe kolory.

Dokładna data premiery Furi nie jest znana. Gra ma jednak zostać wydana na PC oraz konsoli PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze