Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa funkcja Star Wars Jedi Ocalały. Interfejs pokazuje też poziom trudności

Chociaż w dość nieoczywistej formie.

Twórcy Star Wars Jedi Ocalały ze studia Respawn Entertainment ujawnili, że skromny interfejs gry kryje w sobie interesującą ciekawostkę. Niepozorna kropka przy znaczniku wyboru stylu walki informuje, na jakim poziomie trudności aktualnie gramy.

Informację podał Jason de Heras, główny projektant gry. „W Jedi Survivor możesz sprawdzić, na jakim poziomie trudności gra twój ulubiony streamer. Spójrz na kropkę w lewym dolnym rogu ekranu” - napisał deweloper na Twitterze, jednocześnie zamieszczając screenshoty prezentujące działanie funkcji. Zależnie od wybranego poziomu trudności, mały znacznik zmienia swoje położenie na interfejsie, zgodnie z podanym kluczem:

  • Tryb fabularny - kropka na górze po lewej
  • Padawan Jedi (łatwy) - kropka na górze po prawej
  • Rycerz Jedi (średni) - kropka na dole po prawej
  • Mistrz Jedi (trudny) - kropka na dole po lewej
  • Wielki Mistrz Jedi (bardzo trudny) - dwie kropki: na dole po lewej i na górze po prawej

Ujawnienie ciekawostki spotkało się z pozytywnym przyjęciem internautów, którzy chwalili pomysł w odpowiedziach do Tweeta. „Ale super! Zdecydowanie przyda się graczom, którzy zapomnieli jaki poziom trudności wybrali. »Dlaczego ciągle ginę? Zaraz, czekaj...«” - komentuje The Morgan Baker. „Bardzo fajny, subtelny wskaźnik. Podoba mi się ten pomysł” - dodaje NerdyCatDad.

Zobacz także: Star Wars Jedi Ocalały (Survivor) - Poradnik, Solucja

Przypomnijmy, że Star Wars Jedi: Ocalały mierzy się z dość trudną premierą. Z jednej strony gra zebrała bardzo pozytywne noty od krytyków - według agregatora Metacritic od 81 do 86 punktów na 100, zależnie od platformy - z drugiej strony, wersja pecetowa jest obecnie „bombardowana” negatywnymi ocenami. Gracze zwracają uwagę, że nawet na bardzo mocnym sprzęcie z kartą RTX 4090 grze zdarzają się mocne spadki płynności. Twórcy już zapowiedzieli, że w najbliższych tygodniach udostępnią stosowne łatki.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze