Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niestosowne treści w kreatorze Overwatch 2. Szybka reakcja Blizzarda

„Twórczość” graczy wymknęła się spod kontroli.

Jedną z nowości w Overwatch 2 jest możliwość tworzenia przez graczy niestandardowych trybów rozgrywki. Jak się okazało, niektórzy użytkownicy wykorzystali narzędzie do umieszczania w grze obraźliwych treści.

Sprawę nagłośniła jedna z użytkowniczek Twittera o pseudonimie Lynn MBE. „Nie pozwalajcie dzieciom grać w Overwatch. Mój 12-letni syn w przeglądarce niestandardowych gier znalazł taką, nazwaną symulator gwałtu, która polegała na udawaniu napastowania żeńskich postaci w grze” - napisała kobieta.

Jak informuje PC Gamer, w opisie trybu mogliśmy przeczytać: „Wersja 1.2 nowego i unikalnego symulatora gwałtu. Znajdź przyjaciół, żyj normalnym życiem i płodź dzieci”. Podczas „rozgrywki” jeden gracz wcielał się w postać Cassidy’ego, podczas gdy reszta obecnych na serwerze mogła wybierać tylko kobiece bohaterki. Podczas gry gracz otrzymywał instrukcje, takie jak „użyj rozbłysku, aby ogłuszyć ofiary” oraz „kucaj, aby kopulować”. Celem było doprowadzenie do zajścia w ciążę wszystkich żeńskich postaci.

W naszej grze nie ma miejsca na niestosowną i obraźliwą treść. Natychmiast usunęliśmy stworzony przez użytkownika tryb, gdy tylko sami się o nim dowiedzieliśmy. Pracujemy nad ulepszaniem naszych automatycznych filtrów, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Również nasi moderatorzy ręcznie usuwają elementy, które uniknęły wykrycia przez system” - przekazał redakcji rzecznik Blizzarda.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze