Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niespodziewany hit. Yu-Gi-Oh! Master Duel piątą najpopularniejszą grą na Steamie

W ciągu tygodnia od premiery.

Yu-Gi-Oh! Master Duel trafiło do sprzedaży w ubiegłym tygodniu i z miejsca zostało jedną z najpopularniejszych produkcji na Steamie i Twitchu. Obecnie tytuł gromadzi więcej graczy jednocześnie niż GTA 5 czy Rust.

Według danych serwisu SteamCharts, w Master Duel bawi się średnio 172 tys. graczy jednocześnie, przy ponad 260 tys. w szczytowym okresie. Dla porównania, bardzo zbliżone wyniki (średnio 240 tys. graczy w ciągu ostatnich 30 dni) utrzymuje Apex Legends.

Przypomnijmy, że Yu-Gi-Oh! Master Duel to najnowsza gra karciana, oparta na mandze i anime o tym samym tytule. Gracze rozwijają talie - kupując nowe karty, losując je z tak zwanych „booster packów” lub wymieniając się z innymi graczami, by potem użyć kart do pojedynków.

Jak informuje portal Polygon, niespodziewana popularność Master Duel sprawiła, że gracze zamierzają zorganizować nieoficjalne turnieje z nagrodami pieniężnymi. Podobną inicjatywę ogłosiło również Konami, będące wydawcą tytułu. Według opublikowanej informacji, firma w przyszłości zorganizuje szereg oficjalnych zawodów i mistrzostw.

Yu-Gi-Oh! Master Duel dostępne jest za darmo na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz na telefonach.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze