Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony negocjuje przejęcie Take-Two, wydawcy GTA 5?

„To rynkowa spekulacja”.

Serwis MarketWatch poinformował, że prowadzone są „zaawansowane negocjacje” na najwyższym szczeblu w sprawie rzekomego przejęcia przez Sony koncernu Take-Two, czyli wydawcy m.in. GTA 5 czy tytułów 2K Games. „To najprawdopodobniej plotka” - uważa analityk branżowy, Michael Patcher. Sony odmówiło komentowania „spekulacji”.

Gdy akcje Take-Two Interactive Software wzrosły o 4,7 procent, analitycy zaczęli szukać powodu nagłej zmiany. Według MarketWatch chodzi o rozmowy Take-Two z Sony, a źródłem tej informacji miał być Joel Kulina, szef działu technologii i handlu mediami w firmie Wedbush Securities.

Z Kuliną skontaktowali się redaktorzy serwisu GamesIndustry. Analityk twierdzi, że nie przekazał podobnych wieści. Do sprawy należy więc podchodzić z odpowiednim dystansem.

Take-Two to również wydawca serii NBA 2K czy BioShock

„To czysto niepotwierdzona, rynkowa spekulacja, która zaczęła krążyć w serwisach. W żadnym wypadku nie jestem źródłem tej historii. Nie jestem też pewien, kto mnie zacytował, jako że nie rozmawiałem z nikim przez telefon” - wyjaśnia Kulina.

Ponadto, IGN skontaktował się także z analitykiem branżowym, Michaelem Pachterem, który również przekonuje, że informacja jest najprawdopodobniej tylko plotką. Według eksperta, przejęcie Take-Two przez Sony było tylko jednym z „rzuconych naprędce” pomysłów, które miałyby uzasadniać wzrost akcji wydawcy, a pomimo artykułu MarketWatch, wieść nie ma solidnego źródła.

Przejęcie Take-Two przez japońską korporację mogłoby oznaczać, że GTA 6 byłoby tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 5 - chociażby czasowo. Sony zachęciłoby w ten sposób wielu klientów do kupna najnowszej konsoli.

Sony, poproszone o skomentowanie sprawy, poinformowało, że nie wypowiada się na temat spekulacji.

Źródło: MarketWatch, IGN, GamesIndustry

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze