Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: PS4 w listopadzie; obsługa konsoli za pomocą telefonu

Gaikai rejestruje domeny „PlayStation Cloud”.

Serwis Kotaku cytuje „godne zaufania” źródło, według którego nowy model PlayStation trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już w listopadzie tego roku.

Cena urządzenia nie jest jeszcze oficjalnie ustalona, ale producent planuje produkcję dwóch modeli, za 429 i 529 dolarów (ok. 1335 i 1645 zł).

Sony umożliwi posiadaczom smartfonów zdalne kontrolowanie konsoli. Za pomocą telefonu porozmawiamy ze znajomymi na czacie, kupimy też gry, które automatycznie zaczną się ściągać na PlayStation.

Jedno z nieoficjalnych zdjęć nowego kontrolera Dual Shock 4

Jak twierdzi anonimowe źródło, do którego dotarło Kotaku, „większość” usług internetowych będzie dostępna dopiero po zapłaceniu abonamentu, na kształt Xbox Live Gold. Sony określa ten system jako PlayStation World. PlayStation Plus zniknie z oferty.

Do wszystkich egzemplarzy konsoli dodawane będą czujniki PlayStation Eye, a posiadacze PS Vita będą mogli grać razem z użytkownikami stacjonarnych systemów, przez połączenie lokalne.

Nieco bardziej oficjalne informacje pochodzą z serwisów rejestrujących domeny internetowe. Gaikai, rzekomy dostawca usług dla PlayStation zarejestrował kilka nazw, w tym PlayStation-Cloud.com i PS-Cloud.net. Nie wiadomo, czy chodzi o opcję wstecznej kompatybilności, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

Niektóre plotki zweryfikujemy już jutro. O północy polskiego czasu zaczyna się konferencja Sony w Nowym Jorku, na której prawdopodobnie zaprezentowana zostanie nowa konsola.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze