Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Telltale Games zostanie zamknięte

Zwolniono znaczną część pracowników.

Aktualizacja (22.09): Telltale Games wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, że rozpoczęto proces zamknięcia studia. Zwolniono większość pracowników, pozostawiając jedynie 25-osobowy zespół w celu „wypełnienia zobowiązań wobec rady nadzorczej i partnerów”.

„To był dla nas trudny rok, gdy próbowaliśmy wyznaczyć firmie nowy kurs działania. Niestety skończył nam się czas. W minionych miesiącach wydaliśmy nasze najlepsze gry i otrzymaliśmy niesamowitą ilość pozytywnych opinii, co jednak nie przełożyło się na sprzedaż” - wyjaśnia dyrektor generalny, Pete Hawley.

Game Informer i USGamer twierdzą jednak - powołując na anonimowe źródła - że wbrew wcześniejszym doniesieniom pozostały w Telltale Games zespół nie zajmie się dokończeniem finałowego sezonu The Walking Dead. Ekipa podobno zrealizuje umowę z Netflixem na specjalną wersję Minecraft Story Mode, co może być „zobowiązaniem” wobec partnerów.

Z danych SteamSpy wynika, że gry studia nie cieszyły się popularnością na PC. Do listopada 2017 roku najwięcej osób - ponad 3,5 miliona - posiadało pierwszą część cyklu o zombie, a trzecią niespełna 500 tysięcy. Batman: The Enemy Within miało zaś zaledwie kilka tysięcy użytkowników.

Liczba posiadaczy gier od Telltale Games do 2 listopada (dane od SteamSpy)

Oryginalna wiadomość (21.09): Studio Telltale Games zwolniło większość pracowników - informują serwisy Games Industry i The Verge, powołując się na publiczne i prywatne wiadomości od byłych deweloperów.

Wielu amerykańskich dziennikarzy i osób związanych z branżą gier wideo potwierdza, że otrzymało informacje o kłopotach Telltale od swoich zaufanych źródeł - między innymi Patrick Klepek z Waypoint czy dziennikarze Gamasutry.

W studiu ma pozostać tylko 25 pracowników - do niedawna zatrudnionych było 250 osób. Jedną z osób, która wypowiedziała się na ten temat publicznie, jest scenarzystka Emily Buck.

Kilka miesięcy temu anonimowe źródła informowały między innymi o złym zarządzaniu zasobami w Telltale, a także o nagminnym zmuszaniu deweloperów do pracy po godzinach - podaje Verge.

Najnowsza gra studia to The Walking Dead: The Final Season - dostępne są już dwa epizody, a dwa kolejne mają ukazać się do końca roku. Na 2019 zapowiedziano między innymi drugi sezon The Wolf Among Us, ale projekt prawdopodobnie nie zostanie ukończony.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze