Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: GTA 4 straci w tym miesiącu część piosenek

Aktualizacja: Rockstar potwierdza.

Aktualizacja (11.04): W oświadczeniu przesłanym redakcji Kotaku przedstawiciele studia Rockstar potwierdzili, że zamierzają usunąć z GTA 4 niektóre utwory. Największe cięcia dotkną stacji Vladivostok FM, która oferuje rosyjską muzykę pop.

W planach jest jednak dodanie uzupełnienie ścieżki dźwiękowej o nowe piosenki, choć nie sprecyzowano, jakie. Więcej informacji deweloperzy przedstawią wkrótce na swojej stronie internetowej.


Oryginalna wiadomość (10.04): W tym miesiącu ze ścieżki dźwiękowej wydanego dziesięć lat temu GTA 4 zniknie część piosenek - wynika z nieoficjalnych informacji. Działania studia Rockstar podyktowane są względami licencyjnymi.

Serwis Kotaku - powołując się na anonimowe źródła - twierdzi, że 26 kwietnia wygasną umowy, które pozwoliły twórcom czwartej odsłony gangsterskiego cyklu umieścić w grze wybrane utwory. To oznacza, że tego dnia pozycje muszą zniknąć z produkcji.

Informatorzy portalu podkreślają, że GTA 4 straci „wiele” piosenek, ale nie przedstawili listy tytułów. Obecnie ścieżka dźwiękowa obejmuje między innymi „Edge of Seventeen” od Stevie Nicks, „Bump N' Grind” od R. Kelly i „Jailbreak” od Thin Tizzy.

Źródła dziennikarzy uważają jednak, że posiadacze PS3 otrzymają opcję zachowania utworów. Na kilka dni przed 26 kwietnia na konsoli Sony podobno wyświetli się komunikat o możliwości pobrania cyfrowych kopii poszczególnych pozycji.

Niko zastanawia się, czego będzie słuchał po 26 kwietnia

Nie jest jednak jasne, czy twórcy szykują podobne rozwiązanie dla posiadaczy pozostałych platform docelowych produkcji, czyli PC i Xbox 360. Rockstar póki co nie odniósł się do informacji przedstawionych przez redakcję Kotaku.

To nie pierwszy raz, gdy gangsterska seria ma problem z kwestiami licencyjnymi. W 2012 roku z powodu wygaśnięcia praw do piosenki Michaela Jacksona z platformy Steam na pewien okres usunięto Vice City. Z kolei cztery lata temu San Andreas w wersji komputerowej otrzymało aktualizację usuwającą 17 utworów.

GTA 4 ukazało się w kwietniu 2008 roku na PS3 i Xbox 360. Kilka miesięcy później - w grudniu - produkcja trafiła na PC. Gra doczekała się także dwóch samodzielnych rozszerzeń: The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony.

Głównym bohaterem czwartej części jest Niko Bellic, który przybywa do Liberty City z Europy Wschodniej. W toku zabawy gracze wykonują zadania zlecane przez rozmaitych gangsterów rządzących przestępczym półświatkiem miasta.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze