Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: GeForce RTX 4000 nawet trzykrotnie mocniejsze od obecnej generacji

Oraz pięć razy szybsze od serii RTX 2000.

Według nieoficjalnych informacji, nadchodzące karty graficzne serii GeForce RTX 4000 będą nawet trzykrotnie szybsze od obecnych na rynku modeli i pięciokrotnie przewyższą mocą produkty serii RTX 2000. Premiera nowych kart ma odbyć się w przyszłym roku.

Analizujący przeciek serwis WCCFTech sugeruje, że nowa architektura, na której oparte będą przyszłoroczne karty, stanowi znaczny skok wydajnościowy w stosunku do zmian wniesionych przez obecną generację.

Nowe karty mają zostać wyprodukowane w procesie 5 nanometrów i cechować się m.in. niemal dwukrotnie większą liczbą klastrów obliczeń graficznych, klastrów przetwarzania tekstur oraz procesorów strumieniowych. Może przełożyć się to na moc teoretyczną w okolicy 90 teraflopsów, podczas gdy modele serii RTX 3000 dysponują mocą ok. 38 TFLOPS.

Nie znamy na ten moment cen ani dokładnej daty premiery nowych układów. Warto dodać, że chociaż powyższe informacje nie są oficjalne, to pochodzą z wiarygodnego źródła - od jednego z tajwańskich podwykonawców Nvidii.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze