Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: CD Projekt i Andrzej Sapkowski bliscy zakończenia sporu

W sprawie 60 mln zł za prawa do Wiedźmina.

Firma CD Projekt oraz Andrzej Sapkowski są coraz bliżsi porozumienia w sprawie dodatkowej opłaty za wykorzystanie przez polskich deweloperów uniwersum Wiedźmina - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Dziennikarze serwisu Puls Biznesu - powołując się na anonimowych informatorów - twierdzą, że choć ustalenia nadal trwają, istnieje szansa na zawarcie ugody między obiema stronami. Zaznaczono jednak, że wciąż nie wszystko „jeszcze jest przesądzone” (dzięki, InnPoland).

Jedno ze źródeł redakcji uważa, że oficjalny komunikat w tej sprawie CD Projekt wystosuje w ciągu miesiąca. Inne przekonuje zaś, że Sapkowski nie otrzyma żądanej kwoty, ale nie wyklucza, że dostanie jakąś rekompensatę jako „formę docenienia” twórczości pisarza.

Andrzej Sapkowski coraz bliższy porozumienia z CD Projektem

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

W październiku ubiegłego roku autor wiedźmińskiego uniwersum wezwał polską firmę do zapłaty 60 milionów złotych. Podkreślano, że dotychczasowe wynagrodzenie przyznane twórcy jest za niskie w porównaniu do finansowego sukcesu gier o Geralcie z Rivii.

W piśmie skierowanym do CD Projektu prawnicy Sapkowskiego wyjaśniali, że proponowane rozwiązanie jest „korzystne dla spółki”. Twierdzili również, że wraz ze swoim klientem chcą „zakończyć sprawę w sposób polubowny, a co najważniejsze: szybki i cichy”.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze