Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niegościnna Syberia w Rise of the Tomb Raider - nowy gameplay

Niemal 15 minut gry.

Targi E3 rozczarowały nieco skąpymi materiałami z rozgrywki z Rise of the Tomb Raider, ale teraz mamy okazję obejrzeć dłuższy fragment - niemal 15 minut w niegościnnej Syberii.

Lara znowu w tarapatach. Larapatach?

Wideo zaczyna się w miejscu, gdzie zakończono pokaz na konferencji Microsoftu. Lara po zejściu lawiny zostaje odcięta od swojego przyjaciela - Jonah - i musi radzić sobie sama.

Możemy podziwiać między innymi dynamiczne tworzenie śladów w głębokim śniegu. Wkrótce bohaterka znajduje skórę martwego zwierzęcia, rozpala ognisko i buduje szałas. Nasłuchuje też rozmowy, ujawniającej elementy fabuły - coś o tajemniczym artefakcie, Trinity i frakcji Remnant.

Następnie Lara odblokowuje pierwszy łuk, co pozwala spojrzeć na ekrany interfejsu, gdzie możemy aktualizować ekwipunek i umiejętności.

Dalej bohaterka pozbywa się jednego z przeciwników, zbiera grzybki, skacze po drzewach niczym asasyn, korzysta z trujących strzał, chowa się przed wrogami i ucieka przed złym Panem Misiem.

Na końcu widzimy jeszcze - jak uprzejmie informuje Lara - instalację z czasów zimnej wojny, a także potyczkę z kolejnym niedźwiedziem.

Krótki montaż scen na końcu filmu potwierdza, że odwiedzimy nie tylko Syberię, ale także lokacje w dżungli czy na pustyni.

Rise of the Tomb Raider ukaże się 10 listopada. Jedyne potwierdzone obecnie platformy to X360 i Xbox One.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Rise of the Tomb Raider

PS4, Xbox One, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze