Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie żyje Technoblade. Słynny twórca filmów z Minecrafta przegrał walkę z rakiem

O śmierci poinformował ojciec youtubera.

Nie żyje Technoblade, jeden z najsłynniejszych twórców filmów z Minecrafta. O śmierci youtubera poinformował jego ojciec w ostatnim nagraniu. Technoblade - a właściwie Alex - miał 23 lata.

U twórcy zdiagnozowano nowotwór z grupy mięsaków w sierpniu zeszłego roku. Od tego czasu informował widzów o swoim stanie zdrowia. W jednym z filmów przyznał, że lekarze rozważali nawet amputację ramienia, w którym rozwinął się guz. Uczęszczał na chemioterapię i przeszedł operację usunięcia zarażonych mięśni.

W swojej ostatniej wiadomości - odczytanej przez ojca - Technoblade podziękował widzom za wsparcie. Przyznał również, że dotychczasowy dochód ze sprzedaży gadżetów pozwoli jego rodzeństwu dostać się na wymarzone studia.

- Dziękuję wszystkim, którzy wspierali moją twórczość przez te wszystkie lata. Gdybym miał 100 żyć, to w każdym jednym chciałbym znowu być Technoblade. Lata spędzone z wami to najszczęśliwszy czas mojego życia - napisał w ostatnim liście Alex.

Technoblade unikał pokazywania twarzy i był kojarzony raczej wyłącznie ze swojego charakterystycznego, minecraftowego awatara, który pojawiał się też na licznych fanartach i oficjalnych gadżetach.

Rozpoczął karierę na YouTube w 2009 roku na kanale StudioLORE. Początkowo nagrywał filmy z Team Fortress 2 oraz Roblox. Swój główny kanał założył w 2013 roku i od początku skupiał się na treściach związanych z Minecraftem. W ciągu ośmiu lat działalności zgromadził wokół siebie społeczność niemal 11 milionów subskrybentów, a jego najpopularniejszy film obejrzano niemal 42 miliony razy.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze