Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie żyje Ray Liotta, gwiazda GTA Vice City i „Chłopców z ferajny”

Miał 67 lat.

Zmarł Ray Liotta, aktor znany nie tylko „Chłopców z ferajny”, ale także z Grand Theft Auto: Vice City, gdzie wcielał się w głównego bohatera, Tommy’ego Vercettiego.

Jak informuje serwis Deadline, mężczyzna zmarł we śnie. Przebywał na Dominikanie, gdzie trwały zdjęcia do filmu „Dangerous Waters”. Zostawił córkę - Karsen - oraz narzeczoną.

Kariera Liotty zaczęła się na dobre właśnie po legendarnej roli w „Chłopcach z ferajny”, lecz gracze pamiętają aktora właśnie z GTA: Vice City. Jako Tommy Vercetti przejmowaliśmy kontrolę nad półświatkiem tytułowego miasta.

Jak aktor wspominał jeszcze w 2002 roku, praca nad grami wideo nie należy do najłatwiejszych.

- Jeśli skręcimy w lewo lub wsiądziemy do samochodu, na gracza czeka jakieś wydarzenie. Jeśli skręcimy w prawo, dzieje się całkiem co innego - mówił w rozmowie z IGN. - Rozmawiając z jednym kolesiem brzmię w określony sposób, ale gdy pojawi się ktoś inny, wszystko się zmienia. To wyczerpujące.

Liotta narzekał później, że Rockstar nie zapłacił mu wystarczająco dużo za wymagające prace nad grą, a konflikt był jedną z przyczyn, dla których firma nigdy nie zaangażowała już znanych nazwisk do serii GTA (w Vice City głosów użyczali też Burt Reynolds czy Tom Sizemore).

Sam aktor przeżywał w ostatnich latach renesans kariery, występując w „The Many Saints of Newark”, „Historii małżeńskiej” czy „No Sudden Move”. W planach miał już dwa kolejne projekty. Zdjęcia do jednego z nich - „Cocaine Bear” - udało się ukończyć.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły