Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie znam nikogo, kto nie przyjąłby propozycji Epic Games - przekonuje twórca Super Meat Boy Forever

„Natychmiast się zgodziłem”.

Twórca wymagającej platformówki Super Meat Boy Forever wypowiedział się na temat umowy o roczną wyłączność gry na Epic Games Store. Deweloper twierdzi, że oferta była niezwykle atrakcyjna.

- Powiedzieli mi, że zagwarantują wysoką sprzedaż - mówi Tommy Refenes w rozmowie z Destructoid. - Mówię im: podajcie liczby i to, co możecie zaoferować. Zrobili to, a ja natychmiast powiedziałem „tak”, bez zastanowienia. Strach z powodu braku gry na Steam od razu zniknął.

Gry na czasową lub pełną wyłączność EGS to między innymi Metro Exodus, produkcje Quantic Dreams czy Borderlands 3

- Dla kogokolwiek z naszej branży, zapewnienie, że „kiedy skończysz pracę, osiągniesz takie wyniki”, to coś wielkiego. Nie znam nikogo, kto nie przyjąłby takiej propozycji - tłumaczy projektant.

Refenes twierdzi, że rozumie obawy związane z Epic Games Store, ale tylko te rozsądne, a nie „teorie spiskowe związane z Chinami i oprogramowaniem spyware”. Według dewelopera, użytkownicy, którzy w konstruktywny sposób krytykują platformę, zostają zagłuszeni przez osoby rozpowszechniające nieprawdziwe informacje.

Super Meat Boy Forever to kontynuacja wymagającej platformówki Super Meat Boy, jednej z najpopularniejszych gier niezależnych na świecie. Premiera pod koniec 2019 roku, również na PlayStation 4, Xbox One, Switch i urządzeniach mobilnych.

W kontekście omawianego tematu warto wspomnieć wypowiedź twórcy serii Sniper Elite, który stwierdził w lipcu, że Epic Games "płaci jak za zboże" za gry na wyłączność. Mowa o sumach, które przekonują podobno nawet opornych.

Źródło: Destructoid

Następnie: Cyberpunk 2077 po japońsku w zwiastunie na Tokyo Game Show 2019

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze