Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie ma planów na DLC do Dark Souls 2

A gra powstaje z myślą o PC.

Producent Dark Souls 2, Takeshi Miyazoe nie ma jeszcze planów na żadne dodatki do gry i chce zaoferować „pełne doświadczenia” od dnia premiery. Deweloper zapewnia także, że twórcy przywiązują większą wagę do wersji PC.

„Nie oczekujemy żadnych DLC dla Dark Souls 2, ponieważ chcemy wydać całą grę, pełne doświadczenie, dla fanów kupujących tytuł w dniu premiery” - mówił Miyazoe w wywiadzie z serwisem Edge.

„Przygotowaliśmy dodatkową zawartość dla Dark Souls, ale w przypadku nowej gry nie jest to raczej rozważane. Kupujący grę w dniu premiery będzie się bawił równie dobrze, co pozostali.”

Deweloper wspomniał także niezbyt udaną konwersję poprzedniej części serii na komputery osobiste.

„Nie zabrzmi to najlepiej, ale naszym priorytetem było wydanie gry na PC najszybciej jak to możliwe, ponieważ takie były oczekiwania fanów” - wyjaśniał. „Rynek PC w Japonii jest minimalny, więc pierwotnie nie było w ogóle takich planów, ale przez mocne petycje z Zachodu, nawet w obliczu braku doświadczenia na tej platformie staraliśmy się szybko wykonać konwersję. W pewnym stopniu oczekiwaliśmy problemów.”

„Ale wyciągnęliśmy wnioski. Dark Souls 2 od początku powstaje na PC. Wiemy już, czego wymagają fani pecetów i mogę zapewnić, że ta wersja gry będzie dobrym doświadczeniem dla graczy PC.”

Miyazoe zapytano również o ewentualne przejście serii na system Free to Play lub wprowadzenie elementów tego typu. „Wydanie kilku dolarów na pewne przedmioty nie pomaga doświadczeniu. Więc nie przechodzimy jeszcze na F2P!”

Dark Souls 2 ukaże się 14 marca na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a później także na PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze