Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Nie lubili książek Sapkowskiego”. Były scenarzysta serialu „Wiedźmin” o kolegach z planu

Niektórzy otwarcie się z nich naśmiewali.

Beau DeMayo, były scenarzysta kilku odcinków „Wiedźmina” od Netflixa oraz serialu animowanego „Wiedźmin: Zmora wilka” zdradził, że jego niektórzy koledzy z planu nie lubili książek Andrzeja Sapkowskiego, a część wręcz się z nich naśmiewała.

Jak informuje serwis Redanian Intelligence, autor pracuje obecnie nad serialem animowanym o X-Menach. Z tej okazji zorganizował w mediach społecznościowych sesję pytań i odpowiedzi. Odpowiadając na jedno z zadanych pytań wyjaśnił, że do projektu zaprosi jedynie współautorów, który są równie zafascynowani komiksami Marvela, jak on. Powodem podjęcia takiej decyzji miały być doświadczenia z planu „Wiedźmina”.

Pracowałem nad takim jednym serialem, nazywał się »Wiedźmin«, gdzie niektórzy scenarzyści nie byli fanami, albo wprost mówili, że nie lubią gier i oryginalnych książek z uniwersum. Niektórzy otwarcie naśmiewali się z materiału źródłowego. To przepis na katastrofę i złą atmosferę na planie. Fani są jak papierek lakmusowy, który mierzy ego twórców oraz czy w produkt włożono niezbędny wysiłek. Musisz najpierw szanować oryginalne dzieło, żeby dodać coś swojego do jego dziedzictwa” - napisał twórca.

https://www.youtube.com/watch?v=TJFVV2L8GKs

Oczywiście autor nie podał nazwisk, o których scenarzystów konkretnie chodziło. Warto jednak zaznaczyć, że w 2020 roku producentka serialu Lauren Hessrich powiedziała, że do pracy nad serialem poszukuje po prostu zdolnych artystów, niekoniecznie fanów prozy polskiego pisarza. „Nasza ekipa musi przeczytać wszystkie książki o »Wiedźminie« i zrozumieć materiał źródłowy. Ale nie chodzi mi konkretnie o zebranie grupy dziesięciu najgorliwszych fanów” - przyznała wówczas producentka.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze