Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Next-genowy Cyberpunk 2077 tylko w 30 FPS na Xbox Series S - gracze rozczarowani

CD Projekt Red szuka rozwiązania problemu.

O ile właściciele PS5 i Xbox Series X mogą wybrać w nowej wersji Cyberpunk 2077 tryb 60 FPS-ów, posiadacze Xbox Series S nie mają tyle szczęścia. Ograniczenie płynności do 30 klatek na sekundę nie podoba się części graczy, którzy twierdzą, że mniejszą konsolę Microsoftu stać na więcej.

30 FPS na Series S? Anuluję update, nie będę marnował miejsca na dysku na grę, która nie sięga 60 FPS. Wykonaliście beznadziejną pracę” - czytamy w komentarzu na Twitterze pod oficjalną grafiką ze szczegółami trybów graficznych na next-genowych konsolach.

Series S może obsługiwać ray tracing nawet przy 120 FPS-ach, a wy dajecie nam 1440p przy 30 FPS-ach?” - irytuje się inny gracz. „To poważny brak szacunku. Każdy, kto ma tę konsolę, rozumie, że takie ustawienia to jakiś żart”.

Brak wsparcia dla Series S to zawód. To najbardziej dostępna konsola na rynku, która sprzedaje się świetnie. Wybór między trybami rozdzielczości a 60 FPS powinien być w tej generacji niezbędny. Series S ma odpowiednio mocne GPU, żeby to zapewnić” - głosi kolejny wpis.

Jeden z graczy porównał nawet słabszą konsolę Microsoftu z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1080, twierdząc, że na tym 6-letnim GPU możliwe jest osiągnięcie wydajności 1080p/60 FPS na średnich ustawieniach w Cyberpunk 2077. „Ta karta po prostu miażdży Series S” - uważa internauta.

Co ważne, CD Projekt Red dostrzega komentarze rozczarowanych graczy i przygląda się możliwości zwiększenia płynności na Xbox Series S. „Na ten moment nie mamy jednak żadnych szczegółów do przekazania” - napisali deweloperzy na oficjalnym forum.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze