Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix stawia na animacje. 9 filmów w produkcji

„Nimona”, „Małpi król” i inne.

Netflix zapowiedział dziewięć nowych filmów animowanych, które pojawią się w serwisie w ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy. Platforma zdecydowała się zainwestować większe środki w produkcje familijne po oscarowym sukcesie obrazu „Guillermo del Toro: Pinokio” i przejęciu wytwórni Animal Logic.

Wspomniane studio jest odpowiedzialne między innymi za efekty specjalne w widowiskach Marvela, takich jak „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, „Doctor Strange” czy „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Ponadto wyprodukowało chociażby „Lego: Przygoda” czy „Happy Feet: Tupot małych stóp”. Netflix poinformował, że dzięki tej współpracy chce sukcesywnie powiększać swój katalog o nowe animacje.

Lista filmów animowanych, które pojawią się na platformie Netflix w latach 2023-2024:

„Nimona” - przedstawi historię opartą na bestsellerowej powieści graficznej amerykańskiego ilustratora - ND Stevensona. Akcja filmu rozgrywa się w futurystyczno-średniowiecznym świecie, gdzie rycerz o imieniu Ballister Boldheart zostaje wrobiony w przestępstwo, którego nie popełnił. Jedyną osobą zdolną pomóc mu odzyskać dobre imię będzie Nimona - szelmowska nastolatka, a przy okazji zmiennokształtny potwór, którego poprzysiągł zniszczyć. Premiera latem 2023 roku.

Prawdopodobnie „Nimonę” dostaniemy najszybciej

„Małpi Król” - komedia familijna, w której uzbrojona w magiczny kij małpa wyrusza na bohaterską wyprawę, aby stawić czoła bogom, demonom, smokom i największemu wrogowi - własnemu ego. W trakcie podróży bohater spotyka dziewczynę, która skłania go do zmiany egocentrycznego podejścia do życia i pokazuje mu, że nawet najmniejszy kamyk może zmienić świat. Premiera latem 2023 roku.

„Leo” - muzyczno-komediowa opowieść o dorastaniu, widziana oczami 74-letniej jaszczurki o imieniu Leo, będącej na ostatnim roku szkoły podstawowej. „Ten zmęczony życiem gad od dekad przebywa w tej samej sali, dzieląc terrarium z żółwim kumplem. Gdy jednak dowiaduje się, że został mu tylko rok życia, postanawia uciec na wolność. Niestety zwierzak zostaje wplątany w problemy nerwowych uczniów i wrednego pedagoga. Tym samym musi wprowadzić zmiany na liście rzeczy, które powinien zrobić przed śmiercią. Premiera jesienią 2023 roku.

„Uciekające kurczaki: Era nuggetsów” - długo wyczekiwany sequel najbardziej dochodowej animacji zrealizowanej w technologii poklatkowej wszech czasów, czyli „Uciekających kurczaków”. Ginger po ucieczce z farmy Tweedy’ego, podczas której o mało nie zginęła, wreszcie odnajduje spokojne schronienie na wyspie, gdzie może zapomnieć o zagrożeniu ze strony ludzi.

Kiedy Ginger i Rocky’emu wykluwa się dziewczynka o imieniu Molly, świeżo upieczona mama nie posiada się ze szczęścia. Pozostałe jednak kurczaki muszą zmierzyć się z nowym i przerażającym zagrożeniem. Choć stawką jest niedawno zdobyta wolność, Ginger i jej ekipa wkraczają do akcji. Premiera jesienią 2023 roku.

Oprócz komunikowania o nowościach, Netflix przypomina także o produkcjach, które za chwilę znikną z platformy

„In your dreams” - komedia o przygodach Stevie i jej brata Elliota, którzy za sprawą magii przenoszą się do świata snów, aby odnaleźć Sandmana i poprosić go o spełnienie ich najważniejszego życzenia. Rodzeństwo chce uratować małżeństwo swoich rodziców.

Dzieci są całkowitymi przeciwieństwami, co czyni z nich niezwykłą parę nawigującą po absurdach własnej podświadomości. Podczas tej podróży odkrywają, że dopóki mają siebie nawzajem, mogą stawić czoła wszystkiemu i nawet najgorszym koszmarom. Premiera w 2024 roku.

„Ocalić Bikini Dolne: Sandy w akcji” - żółta gąbka wraca do akcji. Kiedy Bikini Dolne i wszyscy jego mieszkańcy zostają nagle wyłowieni z oceanu, Sandy Pysia i SpongeBob Kanciastoporty wyruszają do Teksasu, aby ocalić swoje miasteczko przed nikczemnym spiskiem. Premiera w 2024 roku.

„That Christmas” - kilka przeplatających się opowieści o miłości i samotności, rodzinie i przyjaźni oraz o wielkim błędzie Świętego Mikołaja. Jedną z producentek filmu jest Nicole P. Hearon („Vaiana: Skarb oceanu”, „Kraina lodu”). Premiera w 2024 roku.

„Thelma the Unicorn” - nietypowa i zabawna opowieść o Thelmie - kucyku, który marzy, aby zostać wielką gwiazdą popu. Za sprawą wyjątkowego zrządzenia losu zmienia się w jednorożca i natychmiast zostaje okrzyknięta międzynarodową sensacją. Okazuje się jednak, że sława ma swoją cenę. Premiera w 2024 roku.

„Ultraman” - przedstawi losy mistrza baseballu, Kena Sato, który wraca do rodzinnej Japonii, aby zostać następcą chroniącego Ziemię superbohatera - Ultramana. Gdy przychodzi mu zatroszczyć się o wychowanie potomka swojego największego wroga, nowe obowiązki szybko go przerastają.

Ken wyrusza więc w podróż, aby wypełnić rodzicielskie obowiązki oraz stawić czoła swojemu dawno niewidzianemu ojcu i imponującym mocom Kaiju. Tylko w ten sposób może odkryć, co naprawdę oznacza być Ultramanem. Premiera w 2024 roku.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze