Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix powinien zaprzyjaźnić się z kinami - uważa europejski dystrybutor

Aby przetrwać na rynku.

Vincent Maraval, założyciel i szef francuskiego Wild Bunch International, zajmującego się dystrybucją i sprzedażą filmów na skalę międzynarodową, ogłosił, że Netflix powinien wejść w głęboką współpracę z kinami. Inaczej nie przetrwa walki na coraz bardziej konkurencyjnym rynku platform streamingowych.

Słowa biznesmena zacytował portal Screen Daily. Znany producent filmów „Zapaśnik”, „Climax” czy „Vortex” pokusił się o krótką analizę obecnego rynku filmowego, gdzie usługi VOD odgrywają ważną rolę, ale coraz trudniej im utrzymać stałą liczbę subskrybentów.

- Jeśli Netflix chce przetrwać w obliczu lepiej skapitalizowanych firm, takich jak Amazon czy Apple, jego szansą jest zawarcie umowy z kinem. Oczywiście dzisiaj we Francji ludzie narzekają na Netflixa, bo jest amerykański, ale Francja zawsze miała taki rodzaj buntu w sobie - powiedział Maraval.

Przypomnijmy, że popularna platforma zanotowała ogromne straty, zwłaszcza na początku 2022 roku, o czym informowaliśmy w naszym serwisie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze