Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix otwiera własne studio deweloperskie

To już czwarty oddział.

W obliczu spowolnienia na rynku streamingu, Netflix kontynuuje inwestycje w gry wideo. Firma otwiera w Finlandii własne studio deweloperskie.

Zespół z Helsinek poprowadzi Marko Lastikka, w przeszłości wiceprezes korporacji Zynga, zajmującej się grami mobilnymi. To powinno wskazywać, jaki kierunek ma na myśli słynna platforma z tysiącami filmów i seriali.

To kolejny krok w ramach naszej wizji budowania światowej klasy studia, które zapewni różnorodne i angażujące tytuły oryginalne do milionów abonentów na całym świecie, bez reklam i mikrotransakcji” - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie.

Netflix kupił niedawno inne studio w Helsinkach - Next Games (Stranger Things: Puzzle Tales). Nowa działalność wyróżnia się tym, że jest tworzona od podstaw właśnie z myślą o potrzebach korporacji. „Tworzenie gier zajmuje lata, więc z dumą budujemy fundamenty dla naszych gier” - dodaje firma.

Jeśli dodać przejęte także Night School Studio (Oxenfree) oraz Boss Fight Entertainment (myVEGAS Bingo), Netflix ma obecnie cztery oddziały deweloperskie. Tytuły udostępnia na razie tylko na Androida oraz iOS, bez dodatkowych opłat dla subskrybentów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze