Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix dalej walczy z dzieleniem kont. Wprowadza nową funkcję

Której w Polsce jeszcze nie ma.

Netflix coraz poważniej traktuje problem współdzielonych kont, skutkujący niższymi wpływami z subskrypcji. Platforma postanowiła wprowadzić funkcję, umożliwiającą przeniesienie własnego profilu, wraz ze wszystkimi spersonalizowanymi ustawieniami, na nowe konto członkowskie.


AKTUALIZACJA (19.10.2022): Funkcja przeniesienia profilu, wraz ze spersonalizowanymi ustawieniami, jest już dostępna w Polsce.


Aktualizacja nie została jeszcze wprowadzona w Polsce, ale z pewnością się u nas pojawi. Na stronie centrum pomocy Netflixa możemy już nawet przeczytać instrukcję obsługi, tłumaczącą cały proces przenoszenia profilu wraz ze rekomendacjami, historią oglądania i ustawieniami „mojej listy”.

Nie jest to skomplikowana operacja

Źródła portalu The Hollywood Reporter donoszą, że gigant streamingowy chce poprzez to rozwiązanie zachęcić użytkowników do tworzenia nowych, indywidualnych kont w bezstratny sposób. Funkcja ma pomóc zwiększyć przychody platformy i zahamować spadek liczby abonamentów.

Netflix oszacował, że ponad 100 milionów gospodarstw domowych na całym świecie udostępnia swoje konta, spośród których ponad 30 milionów znajduje się w USA i Kanadzie. Przypomnijmy także, że amerykańska firma przygotowuje się do wprowadzenia pakietu z reklamami. Ma on wystartować w przyszłym miesiącu.

O autorze
Komentarze