Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Neon White podbił serca graczy na Steamie. Recenzje są przytłaczająco pozytywne

Podobnie jak opinie krytyków.

Neon White to dość nietypowy FPS, który ukazał się 16 czerwca na Steamie oraz Switchu. Wygląda na to, że bardzo spodobał się zarówno graczom, jak i krytykom - i to z różnych przyczyn.

Neon White łączy bowiem szaleńczą gonitwę po platformowych poziomach, które należy wyczyścić z wrogów, z dialogami anime w stylu visual-novel, często o dość dwuznacznych wypowiedziach. W trakcie właściwej rozgrywki znajdujemy na poziomach karty, które zapewniają nowe bronie, a po wyrzuceniu - specjalne zdolności, jak podwójny skok. Celem jest ukończenie plansz jak najszybciej.

Recenzje na Steamie są aktualnie „przytłaczająco pozytywne”, przy czym w momencie pisania wiadomości wystawiono już ponad 2400 not. Z opinii wynika, że graczom podobają się nie tylko elementy związane z walką, ale fragmenty z dialogami czy nawet wygląd postaci. Faworytką użytkowników Steama i internautów jest Neon Red, rudowłosa snajperka.

Gra zrobiła też wrażenie na krytykach. Według Metacritic, średnia ocena od recenzentów wynosi 89/100. Oto kilka przykładowych ocen:

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze