Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nekromanci i nieumarli w nowym dodatku do strategii Age of Wonders 3

Premiera w kwietniu.

Eternal Lords będzie drugim rozszerzeniem do strategicznej gry Age of Wonders 3. Premierę dodatku zaplanowano na 14 kwietnia, razem z konwersjami podstawowej wersji produkcji - z PC na Maca i Linux.

My się zimy nie boimy

DLC wprowadza nową klasę postaci - nekromantę - oraz szereg powiązanych tematycznie, nieumarłych jednostek. Dla przykładu: Bone Collector zwiększy swoją siłę przy użyciu zwłok wrogów i sojuszników, a Banshee zaatakuje okrzykiem.

Miasta podbite przez nekromantów zamieniają się w wielkie nekropolie. Twórcy przygotowują także nowe specjalizacje liderów i dwie dodatkowe rasy - tigran oraz frostling.

Nowy system zarządzania stosunkami z wszystkimi rasami w grze pozwala odblokować bonusy od określonych frakcji. Pojawi się też nowy warunek zwycięstwa, polegający na osiągnięciu maksymalnego poziomu relacji z każdym ugrupowaniem.

Listę nowości zamyka kolejna kampania fabularna, mapy, przedmioty i scenariusze, a także wydarzenia losowe, takie jak spadające chmury czy przemarsz trolli.

Age of Wonders 3 oferuje trzy opcje rozgrywki: kampanię, przygotowane scenariusze oraz losowo generowane mapy. Założenia każdego z trybów są takie same: musimy przejąć kontrolę nad światem gry zawiązując sojusze, budując miasta i bezwzględnie eliminując wrogów, a wszystko to w konwencji fantasy.

Tytuł ukazał się w marcu 2014 roku. „Gra nie zawodzi. Mnogość opcji i wymagająca sztuczna inteligencja sprawiają, że od tego tytułu naprawdę trudno się oderwać” - napisał w recenzji Artur.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze