Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Neil Gaiman zadebiutuje w branży gier dzięki przygodówce Wayward Manor

Gra wydawana w formie epizodów.

Twórca serii komiksów Sandman i powieści „Nigdziebądź” i „Koralina” - Neil Gaiman zaangażował się w produkcję gry przygodowej z duchami w rolach głównych, zatytułowanej Wayward Manor.

Premierę zaplanowano na jesień, na PC, Maca i tablety. Za produkcję odpowiada studio The Odd Gentlemen, wcześniej twórcy m.in. The Misadventures of P.B. Winterbottom i Flea Symphony. Gra ukaże się w formie epizodów.

Akcja toczy się w Nowej Anglii w latach 20. Wcielamy się w ducha, który stara się wygnać mieszkańców tajemniczej posiadłości. Zadanie będzie wymagało zgromadzenia informacji na temat domowników, a następnie zrealizowanie kreatywnego planu. W toku fabuły poznamy także tajemnicę własnej śmierci i życia pozagrobowego.

Produkcję można już zamawiać na PC i Mac za pośrednictwem oficjalnej strony, w cenie 10 dolarów (ok. 32 zł). Za wcześniejszy zakup otrzymamy piosenkę z gry, a 20 dol. więcej (ok. 96 zł) zagwarantuje pełną ścieżkę dźwiękową. Kolacja z autorem kosztuje 10 tys. dol.

Zyski z przedsprzedaży zostaną przeznaczone na prace nad kolejnymi rozdziałami Wayward Manor.

Mieszkańcy nawiedzonego domu

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze