Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need For Speed Unbound z bardzo dobrymi ocenami. Gracze i krytycy chwalą grę

Jedna z najlepszych odsłon serii.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Need for Speed Unbound. Choć na ten moment jest ich niewiele, średnia ocen zdaje się wskazywać, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych odsłon cyklu.

Jak dowiadujemy się z serwisu Metacritic, oceny NFS Unbound utrzymują się na poziomie 80 punktów na 100. Podobnie sprawa ma się w przypadku opinii graczy, których średnia ocen składa się na 79 punktów. Oznacza to, że nowa odsłona popularnej serii zdecydowanie stanęła na wysokości zadania. Dla porównania, NFS Heat, a więc jedna z lepiej ocenianych części cyklu, może pochwalić się notą 72 punktów.

Oceny wybranych serwisów prezentują się następująco:

  • Digital Chumps - 9,7/10
  • PlayStation Universe - 9/10
  • GamesRadar+ - 4/5
  • WindowsCentral - 3,5/5
  • The Beta Network - 6/10

Need for Speed Unbound może mieć pod górkę w walce o miano najlepszej gry wyścigowej na konsole Xbox, ale nie zmienia to faktu, że to zdecydowanie jedna z najlepszych odsłon serii Need for Speed” - czytamy w recenzji serwisu WindowsCentral.

To silny powrót marki Need for Speed, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że EA nie było wystarczająco odważne, by jeszcze bardziej wykorzystać potencjał gry” - napisał recenzent portalu GamesRadar+.

Recenzenci zdają się być zgodni w temacie najmocniejszych stron produkcji, a więc modelu jazdy, systemu tuningowania pojazdów oraz oprawy wizualnej. Nie brak jednak głosów krytyki. Zdaniem portalu The Beta Network, „Need for Speed Unbound to co najwyżej przeciętne arkadowe doświadczenie. Gra jest nastawiona przede wszystkim na wyścigi uliczne, a ciężko się nimi nacieszyć, gdy sterowanie nie zawsze spełnia swoją rolę”.

Need For Speed Unbound to udana część kultowego cyklu - trudno by było inaczej. Twórcy nie silili się na całkowitą odmianę oblicza serii, zamiast tego wzięli wszystko, co najlepsze z dotychczasowych odsłon i uzupełnili to kilkoma własnymi pomysłami” - napisał Maciek w naszej recenzji, przyznając grzę wysoką ocenę wraz ze srebrną rekomendacją.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze