Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need for Speed (2015) - Tuning optyczny, modyfikacja wyglądu

Jak sprawić, że nasze auto będzie się wyróżniać.

Na pewno zastanawiasz się: czy oprócz wrażeń typowo estetycznych, tuning optyczny przynosi jakiekolwiek korzyści? Jak najbardziej. Im więcej elementów wizualnych zmienisz w swoim samochodzie, tym więcej punktów doświadczenia będziesz zyskiwał po ukończeniu jakiegokolwiek wyścigu.

W przeciwieństwie do części Underground 1 i 2, gdzie podobne opcje tuningu zewnętrznego można było zastosować do każdego auta, w tej odsłonie serii nie jest to możliwe. Niektóre pojazdy mogą być tuningowane praktycznie w każdy możliwy sposób, inne tylko pod względem kilku elementów, a przy okazji modeli najdroższych tuning optyczny będzie możliwy minimalnie.

Dostęp do niektórych możliwości będziesz miał już od samego początku, a na niektóre części będzie trzeba zapracować poprzez zdobywanie punktów doświadczenia i podnoszeniu poziomu kierowcy. Aby zatem odblokować wszystko, musisz cały czas brać udział w wyścigach i wykonywać kampanię fabularną.

Jak zmienić wygląd auta?

Belkę z opcjami samochodu w garażu znajdziesz na górze ekranu

Wejdź do garażu - najszybciej zrobisz to wywołując główne menu i wybierając opcję Skocz do garażu. Od tego miejsca zaczynasz także zabawę tuż po wczytaniu gry. Wybierz samochód, któremu chcesz nadać odświeżony wygląd i wejdź do menu tuningu optycznego poprzez wybranie środkowej opcji widocznej na powyższym obrazku.

Za pomocą lewego analoga przeskakujesz pomiędzy różnymi elementami samochodu. Niektóre z kółek oznaczających części mogą być albo niedostępne ze względu na brak części, albo niemożliwe z powodu zbyt niskiego poziomu doświadczenia. Jeżeli jednak możesz coś wybrać, zatwierdź to.

Na samej górze samochodu znajduje się niewidoczny na pierwszy rzut oka znacznik, dotyczy on gotowych zestawów tuningowych. Wskazujemy go na poniższym obrazku strzałką.

Jeśli nie masz ochoty i czasu na manualne dobieranie części, skorzystaj z gotowych zestawów

Są tam dostępne tak zwane body-kity, czyli zestawy kilku gotowych elementów do urozmaicenia wyglądu pojazdu. Jeżeli żaden gotowiec nie przypadł ci do gustu i chcesz zbudować unikalny wygląd swojemu samochodowi, przewijaj lewym analogiem do kolejnych części.

Jeżeli chodzi o modyfikację okien, możesz mieć wpływ tylko i wyłącznie na stopień przepuszczalności światła. Także przedniej szyby, co oczywiście w realnym świecie nie jest w żadnym stopniu legalne.

Elementy karoserii

Zmienić możesz maskę samochodu. Począwszy od takich z wlotami powietrza, a skończywszy na pokrytych karbonem. Przedni i tylny zderzak oraz listwy boczne to kolejne, popularne wśród tunerów elementy do zmian wizualnych.

Zwróć uwagę, że niektóre opcje są droższe, co nie znaczy że ładniejsze, bo to jest już przecież kwestia gustu. Inwestowanie w kosztowniejsze części zwraca się jednak w postaci większej liczby punktów doświadczenia.

W ramach elemntów karoserii dostępne są także owiewki na przedni i tylny zderzak, różnego rodzaju przednie i tylne błotniki, a także lusterka i kosmicznie wyglądające spoilery. Te ostatnie nie mają żadnego wpływu na docisk samochodu - aerodynamika auta nie ulegnie zmianom.

Reflektory, system audio, tablica rejestracyjna, wydech

Elementy karoserii to nie wszystko, co możesz zmienić w swoim aucie. W niektórych (nie wszystkich!) samochodach dostępne są alternatywne lampy przednie i tylne. Możesz zamontować także system audio, którego nie będzie i tak widać, ani tym bardziej nie poprawi walorów odtwarzanej muzyki.

Na tablicy rejestracyjnej możesz zaś nanieść dowolny, ale krótki i nieobraźliwy napis, a tylną klapę bagażnika pozbawić emblematów, choć nie w przypadku wszystkich pojazdów. Możesz także zaszaleć i zmienić tłumiki na końcówce układu wydechowego i dyfuzor.

Koła, czyli felgi i opony

Zmiana felg potrafi czynić cuda dla ogólnego wizerunku auta. Dobierz ulubiony kształt, a potem zmień kolor za pomocą opcji edytowania bazowego koloru lakieru i wykończenia. Do wyboru masz odcień, nasycenie, jasność, metaliczność powierzchni, jej gładkość i wykorzystanie lub nie lakieru bezbarwnego, nadającego finalnemu efektowi więcej połysku.

Zmienić możesz także rozmiar felgi, a gdy już to zrobisz, do dyspozycji będziesz miał także kilka rodzajów opon. Większość z nich będzie posiadać duże, białe i nieestetyczne napisy na ich zewnętrznych częściach. Wybór opon nie będzie miał wpływu na prowadzenie samochodu.

Dostosowywanie sylwetki

Oprócz wymiany części, w dolnej partii samochodu od frontu znajduje się przycisk dostosowania sylwetki. Po jego aktywacji zauważysz takie okno.

Modyfikuj zawieszenie za pomocą suwaków

Suwak prześwitu zmodyfikuje wysokość osadzenia auta na zawieszeniu. Nachylenie prześwitu podwyższy/obniży przód lub tył samochodu. Rozstaw kół z przodu i z tyłu określa jak bardzo koło będzie wystawać lub chować się w karoserii. Kąt pochylenia kół może nadać im wygląd w stylu samochodów do driftu. Wszystkie te ustawienia nie mają wpływu na prowadzenie samochodu i dają efekt czysto wizualny.

Następnie: Need for Speed - Lakier, winyle i naklejki

Powrót do spisu treści: Need for Speed (2015) - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

O autorze
Komentarze