Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need for Speed (2015) - Lakier, winyle i naklejki

Sposoby na zmianę koloru lakieru i przyozdobienie samochodu naklejkami.

Nie tylko zmiana zderzaków, błotników czy maski to sposób na zmianę wyglądu twojego auta. Dzięki całkiem pomysłowemu systemowi naklejek, możemy przyozdobić samochód praktycznie w każdy możliwy sposób, a ogranicza nas tylko fantazja i chęć poświęcenia czasu na realizację pomysłów.

Jak zmienić kolor samochodu?

Zanim jednak zaczniesz bawić się w kalkomanię, warto pomyśleć o bazie, czyli podstawowym kolorze karoserii. Kombinacji jest niemal nieograniczona ilość, dlatego warto dopasować to do swoich potrzeb. Na początku wybierz w garażu samochód, który chcesz przemalować, a następnie kliknij opcję Lakier i winyle, Edytuj lakiery i winyle i później Kolor lakieru.

Okno wyboru koloru lakieru

Używając dostępnych suwaków dobierz kolejno odcień, następnie nasycenie barw. Ta druga opcja sprawi, że kolory będą albo żywe, albo wyblakłe. Później jasność wybranego wariantu, stopień metaliczności, gładkości i na końcu zastosowanie lakieru bezbarwnego. Wprowadzane zmiany będą widoczne od razu obok na podglądzie auta. Nie kupisz kota w worku.

Jak zastosować naklejki na auto?

Obok opcji Kolor lakieru znajduje się także Kalkomanie. Po jej wybraniu zauważysz kilka znaczników na samochodzie, w tym Góra, Przednia i Tylna szyba, Przód, Tył, Prawa i Lewa strona, a także szyby, jeżeli są dostępne w danym modelu. Kliknij na któryś element, po czym wybierz na padzie □/X. Otworzy ci się okno widoczne poniżej.

Okno wyboru naklejek

Spośród dostępnych opcji na przewijanej liście (L1/LB, L2/RB) wybierz odpowiadający ci kształt, litery lub logo i zatwierdź. Wrócisz znowu do widoku samochodu, gdzie naniesiesz naklejkę w dokładne miejsce. Masz także wpływ na rozmiar winyla i jego rotację.

Za pomocą lewego analoga przesuniesz całą naklejkę. Naciskając dolny i górny przycisk D-Pada zmienisz jej rozmiar. Przyciskając lewy i prawy przycisk D-Pada obrócisz. Można wybrać kolor niektórych naklejek, jeżeli chcesz to zrobić, naciśnij lewy analog, a otworzy ci się okno identyczne jak w przypadku pierwszego obrazka na tej stronie.

Nie jesteś ograniczony ilością naklejek na danym elemencie. Gdy już potwierdzisz swój pierwszy wybór, możesz dodać kolejną, a gdy chcesz nimi zarządzać, naciśnij na padzie ∆/Y. Otworzysz w ten sposób belkę warstw, gdzie możesz wrócić do edycji każdej naklejki z możliwością jej usunięcia.

Gdy już zakończysz pracę nad upiększaniem samochodu, przy wychodzeniu z okna lakierów i winyli gra zapyta cię czy skończyłeś już pracę. Możesz wybrać powrót do edycji (To jeszcze nie koniec...), anulowanie wszystkich prac (Utrata zmian) lub Zapis zmian. Wówczas istnieje możliwość zapisu szablonu, który potem można wykorzystać na innym samochodzie. Ze względu jednak na różny kształt karoserii, nie wszystkie naklejki muszą pokrywać się idealnie.

Jak trudne jest używanie naklejek?

Przemierzając ulice wirtualnego Ventura Bay niejednokrotnie zauważysz wybajerzone bryki z niesamowicie rozmieszczonymi naklejkami. Nie bądź zazdrosny, gdyż zaprojektowanie perfekcyjnego i skomplikowanego układu zajmuje długie godziny. Nie jest to też łatwe zadanie, gdyż system nanoszenia naklejek nie ułatwia dążenia do symetrii elementów.

Twórcy zapowiadają, że wraz z kolejnymi aktualizacjami pojawi się między innymi możliwość użycia lustrzanego odbicia dla wybranych elementów, co niewątpliwie ułatwi projektowanie. Póki co jednak, jest to długa i żmudna droga, jeżeli mamy ochotę na coś bardziej skomplikowanego.

Następnie: Need for Speed - Lakier, winyle i naklejki

Powrót do spisu treści: Need for Speed (2015) - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

O autorze
Komentarze